הקמת חברה בשוויץ Switzerland - gbo-il

הקמת חברה בשוויץ Switzerland

הקמת חברה בשוויץ

חברת GBO שירותים פיננסים בינלאומיים בע”מ מתמחה בליווי מלא להקמת חברה בשוויץ וסיוע בהקמת חברות זרות במגוון רחב של מדינות ברחבי העולם. אנו מציעים שירות מקצועי, מהיר ודיסקרטי המתבצע דרך משרדינו בתל אביב, ללא כל צורך מצדך לצאת את גבולות ישראל.

השירות כולל

  • ליווי מלא לכל אורך תהליך הקמת החברה.
  • סיוע בהתאמת חשבון בנק לחברה (בהתאם לצורך), בהתאם לסוג פעילותה.
  • סיוע באיתור שירותי נאמנות ודירקטורים בחו”ל- ניתן למנות בעלי תפקידים לחברה.
  • תשלום אגרות שונות בהתאם לדרישות במדינה.
  • סיוע באיתור שירותי משרד וירטואלי, כולל שירותי מזכירות ודואר.

 

מאפיינים עיקריים של חברה בשוויץ:

רקע כללי– שוויץ היא מדינה קטנה בעלת 7.4 מיליון תושבים ובה  26 מחוזות עצמאיים ורוב האוכלוסייה מתגוררת בערים ציריך, באזל, ז’נבה ובעיר הבירה ברן. המדינה גובלת עם גרמניה, צרפת, איטליה ואוסטריה. הקמת חברה בשוויץ היא יתרון עבור דוברי צרפתית. שוויץ היא מדינה דמוקרטית המונחית על ידי עיקרון הפדרליזם. המערכת החוקתית בשוויץ מבוססת על חוק אזרחי והכלכלה נחשבת מודרנית, יציבה ומשגשגת מאוד. חברות בשוויץ נהנות מפלטפורמת תקשורת מפותחת המספקת קווי טלפון ואינטרנט לכל נקודה בכל איזור.

מיסוי– חברות בשוויץ כפופות למערכת מס החברות הפדראלי, מס החברות המקומי ומיסי ארנונה. בהקמת חברה בשוויץ יש לקבוע את מקום מושבה במדינה או לעמוד בתנאי של ניהול ושליטה בחברה מתוך המדינה. תושבי שוויץ מחויבים בתשלומי מס פדראלי ומס מחוזי ולכן מערכת המס בשוויץ אינה נחשבת ריכוזית. חברות בשוויץ משלמות מס מוניציפאלי ומס פדראלי כאשר בכל מקרה שיעור המס האפקטיבי אינו גבוה מ-29%. חברות נדל”ן המעוניינות לפתוח חברה בשוויץ יכולות לנצל את העובדה שאין מס רווח הון על עסקאות נדל”ן, אך עליהן לזכור כי חוק זה אינו תקף לגבי מכירת נדל”ן בידי סוחרי נדל”ן. שיעור המע”מ בשוויץ נחשב לנמוך ועומד על 7.6%, כאשר אין הבדל בשיעור המס לתשלום בין תושבי המדינה לתושבי חוץ. שיעור המס האפקטיבי אינו גבוה מ- 40% וזאת למרות שהוא משתנה בין מחוזות שונים. על מנת לקבל תעודת תושב בשוויץ יש להיות מועסקים במדינה מעל 30 ימים, לנהל עסק בשוויץ או לשהות במדינה מעל 90 ימים בשנת מס אחת.

חיסיון– שוויץ ידועה ברמת החיסיון הגבוהה בפן העסקי והבנקאי. ניתן לרשום בשוויץ סוגים שונים של חברות, לכן, לכל חברה יש את רמת חשיפה שונה ברשם החברות. בחברות אחזקה הפרטים של הדירקטורים נמצאים ברשם החברות באופן פומבי ואילו בעלי המניות לא. בחברה רגילה מסוג LLC גם הדירקטורים וגם בעלי המניות נמצאים ברשם החברות לכן פתוחים לעיון הציבור. ניתן למנות בעזרת חברת GBO בעלי מניות נאמנים ודירקטורים נאמנים ובכך השם אינו יופיע ברשם החברות.

שם חברה– ניתן להעניק לחברה כל שם כל עוד הוא עומד בהגבלות המקובלות כגון: שם שאינו דומה לשמות קיימים, אינו פוגעני, ללא ביטויים הקשורים לבנקים ולממשלת שוויץ. כל שם עובר בדיקה ואישור ברשם החברות.

בעלי מניות– מינוי בעל מניות אחד לפחות, חייב להיות תושב שוויץ, אדם או תאגיד.

דירקטורים–  לפחות דירקטור אחד, תושב שוויץ – אדם או תאגיד.

דוחות כספיים- יש חובת הגשת דוחות כספיים.

 

מסמכים לצורך רישום חברה בשוויץ:

לפתיחת חברה שוויצרית יש להצטייד בשורה ארוכה של מסמכים. ראשית, על בעלי החברה לחתום על מסמך הקרוי “קוד החובות השוויצרי”. שנית, עליהם לחתום על מסמך של החוק הפדראלי הנהוג במדינה לגבי חובות ופשיטת רגל, על “חוק המיסוי הישיר” ועל החוק השוויצרי הפדראלי החל על בנקים ועמותות. שני מסמכים נוספים שיש לחתום עליהם לפני פתיחת חברה שוויצרית הם החוק הפדראלי על קרנות השקעה במדינה ומסמך המפרט את החוק הבינלאומי אותו אוכפת שוויץ.

בנוסף, בהליך הקמת חברה זרה יש להגיש מסמכים למשרדי רשם החברות המקומי על מנת להוכיח בין היתר את הקמת החברה בפני נוטריון וקבלת האישור על שם החברה. שוויץ אינה גובה דמי רישיון אך כל החברות נדרשות לשמור תיעוד פיננסי. לכן, חשוב לפנות לגורמים המתמחים בנושא רישום חברה בשוויץ, לקבל מידע על התנאים בכל מחוז ולפנות לאנשי מקצוע מנוסים המבצעים תכנון מס מלא ונכון.

חברת GBO שירותים פיננסים בינלאומיים בע”מ מציעה עבורכם ניסיון רב בליווי הקמת חברות בשוויץ. הנכם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית, ללא כל התחייבות מצדכם, בטלפון: 5104257 – 03 , באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר.

© ‫Copyright - gbo-il