הקמת חברה בפנמה Panama - gbo-il

הקמת חברה בפנמה Panama

הקמת חברה בפנמה Panama

חברת GBO שירותים פיננסים בינלאומיים בע”מ מתמחה בליווי להקמת חברה בפנמה ובהקמת חברות זרות במגוון רחב של מדינות ברחבי העולם. אנו מציעים שירות מקצועי, מהיר ודיסקרטי המתבצע דרך משרדינו בתל אביב, ללא כל צורך מצדך לצאת את גבולות ישראל.

השירות כולל:

  • ליווי תהליך הקמת החברה, כולל מילוי הטפסים הנדרשים ועבודה מול רשם החברות המקומי.
  • בהתאם לצורך- ליווי לפתיחת חשבון בנק לחברה, בהתאם לסוג פעילותה.
  • סיוע באיתור שירותי נאמנות ודירקטורים בחו”ל, על פי דרישה.
  • תשלום אגרות שונות בהתאם לדרישות המדינה.

מאפיינים עיקריים של הקמת חברה בפנמה:

רקע כללי– הרפובליקה של פנמה Panama ממוקמת בדרום מזרח מרכז אמריקה. המדינה שוכנת לחופי הים הקריבי והאוקיינוס השקט וגובלת בקולומביה ובקוסטה ריקה. אוכלוסיית פנמה מונה כ- 3.5 מיליון תושבים ועיר הבירה פנמה סיטי היא הכרך הגדול במדינה. השפה הרשמית בפנמה היא ספרדית והמטבע המקומי, בלבואה, צמוד לדולר האמריקאי.

כלכלה– פנמה ממוקמת על אחד מנתיבי הסחר הבינלאומיים ולכן כלכלת פנמה מתבססת על מגזר השירותים, בכלל זה ענפי התיירות, המסחר, הביטוח והבנקאות. בנוסף, הכלכלה מתבססת על הפעלת תעלת פנמה והשירותים הנלווים לתעלה.

מיסוי– בפנמה שיעור המס הפנימי הינו גבוה יחסית אך יש פטור ממס לחברות פנמיות שהכנסתן ממקורות מחוץ למדינה. כלומר, פטור מלא על כל הכנסה שהתקבלה מפעילות עסקית מחוץ לגבולות פנמה.

חיסיון– פנמה ידועה בשמירת חיסיון ברמה גבוהה. דירקטור החברה נרשם ברשם החברות המקומי ולכן המידע גלוי לעיון הציבור. חברת GBO תשמח לסייע בשירותי נאמנות במידה ומעוניינים לשמור על חיסיון פרטי בעלי החברה והתפקידים הבכירים.

שם חברה– ניתן לבחור כל שם לחברת חוץ בפנמה אך אין להשתמש בשם זהה או שם דומה לחברה קיימת. כמו כן חל איסור להשתמש במילים הבאות ללא רישיון או אישור מיוחד מהרשויות: בנק, חיסכון, ביטוח, ביטחון, ניהול קרן, קרן השקעה, נאמנות או כל מילה זהה למילים אלו בשפות אחרות. שם כל החברות הרשומות בפנמה חיי להסתיים במילים “Corporation”, “Incorporate” או “Sociedad Anonima”.

בעלי מניות– לחברות זרות ישנה למנות לפחות בעל מניות אחד, יחיד או חברה. חשוב לדעת כי בפנמה החשאיות והפרטיות של החברות מעוגנת בחוק, העובר על החוק נתון לדין אזרחי ופלילי. הפירוט על בעל המניות אינו מופיע ברשם החברות, כלומר, המידע אינו נגיש או פתוח לעיון הציבור.

בפנמה ניתן להנפיק מניות למוכ”ז (Barrier Shares). אלו מניות שלא רשומות על אף אחד ומי שמחזיק בהם פיזית, הוא בעל המניות בחברה.

דירקטורים– החוק בפנמה דורש למנות לפחות שלושה דירקטורים ושלושה מנהלים. הדירקטורים רשאים לשמש בתור המנהלים- נשיא, מזכיר וגזבר. דירקטורים יכולים להיות אדם פרטי או תאגיד. בניגוד לבעלי מניות, שפרטיהם חסויים, חייבים הדירקטורים להירשם אצל רשם החברות והמידע גלוי לציבור. לכן, בעזרת חברת GBO ניתן למנות דירקטורים מקומיים כנאמנים לחברה וליהנות מדיסקרטיות.

דוחות כספיים– אין חובת הגשת דוחות כספיים לחברות חוץ.

חשבון בנק לחברה- ניתן לפתוח חשבונות בנק במגוון רחב של בנקים בעולם לחברה הנרשמת בפנמה.

רישום חברות זרות:

חוק החברות בפנמה נוח וגמיש והוא מבוסס על חוק התאגידים העסקיים בדלוור (Delaware) משנת 1926. שלא כמו בתחומי שיפוט אחרים הנחשבים לפופולאריים עבור רישום חברות חוץ, אין בפנמה הבדל חוקים הנוגעים לחברות חוץ הרשומות במדינה לבין חברות מקומיות. כל החברות הרשומות בפנמה, כולל חברות זרות, משלמות מיסים על הכנסות אשר נוצרו מפעילות מקומית ותו לא. אגב, הליך רישום חברה בפנמה מחייב נציג מקומי וכתובת מקומית. מסמכי האיגוד של החברה הינם בספרדית ומצורף אליהם תרגום בשפה האנגלית. בנוסף, חשוב לדעת כי לפנמה אין אמנות מס עם אף מדינה.

חברת GBO שירותים פיננסים בינלאומיים בע”מ מציעה עבורכם ניסיון רב בהקמת חברות בפנמה. הנכם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית, ללא כל התחייבות מצדכם, בטלפון: 5104257 – 03 , באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר.

© ‫Copyright - gbo-il