הקמת חברה בקוסטה ריקה Costa Rica - gbo-il

הקמת חברה בקוסטה ריקה Costa Rica

הקמת חברה בקוסטה ריקה Costa Rica

חברת GBO שירותים פיננסים בינלאומיים בע”מ מתמחה בליווי מלא להקמת חברה בקוסטה ריקה.

יש מספר סוגי חברות בקוסטה ריקה ובהתאם לסוג הפעילות העסקית נפתח עבורך חברה. כמו כן, החברה מתמחה בליויי מלא להקמת חברות במגוון רחב של תחומי שיפוט, בהתאם לצרכי הלקוח, עסקיים או פרטיים והתאמת חשבון בנק בחו”ל לחברה.

אנו מציעים שירות מקצועי, מהיר ודיסקרטי המתבצע ממשרדינו בתל אביב, ללא צורך לצאת מגבולות ישראל.

השירות כולל:

 • ייעוץ והכוונה לגבי סוג החברה בהתאם לפעילות העסקית הצפויה ולדרישות הבנקאיות מהפעילות העסקית.
 • ליווי תהליך הקמת החברה, כולל מילוי הטפסים הנדרשים ועבודה מול רשם החברות המקומי.
 • סיוע באיתור התאמת חשבון בנק לחברה, בהתאם לסוג פעילותה.
 • סיוע באיתור שירותי נאמנות ודירקטורים בחו”ל.
 • סיוע באיתור שירותי משרד וירטואלי, כולל שירותי מזכירות ודואר.

מאפיינים עיקריים של חברה בקוסטה ריקה

רקע כללי– קוסטה ריקה ממוקמת במרכז אמריקה והיא אחת המדינות המפותחות ביותר באזור. קוסטה ריקה מונה כ- 4 מיליון תושבים וכלכלתה מתבססת בעיקר על ענף התיירות והחקלאות. חלקים נרחבים מהמדינה הם שמורות טבע מוגנות, יערות עד מדהימים וחופי גלישה מהטובים בעולם.

כלכלה– קוסטה ריקה נקראת החצר האחורית של ארה”ב ורוב התיירים והחברות שנמצאות במדינה הם מארה”ב. עד שנת 1995, ענף הבנקאות נשלט בלעדית ע”י המדינה, אבל מאז, הבנקים הופרטו וכעת המערכת הבנקאית והפיננסית השתכללה והתקדמה. המדינה פיתחה מדיניות פיסקאלית אטרקטיבית למשוך משקיעים זרים ולכן פותחו אזורי מסחר בעלי מיסוי נמוך עד אפסי. חברות אלקטרוניקה, תוכנה והיי-טק מובילות התמקמו במדינה ואפשרו לקוסטה ריקה להיות המובילה בארצות דרום ומרכז אמריקה בתחום ה- IT. כיום, משקיעים רבים בתחום הנדל”ן והאינטרנט מגיעים למדינה ופועלים בה. אגב, ניתן להקים ולהוציא רישיון לאתרי אינטרנט בתחום ההימורים, קזינו, פוקר וכדומה.

מיסוי- אין מס חברות בקוסטה ריקה לחברות שהפיקו את הכנסתן מחוץ למדינה. שיטת המס טריטוריאלית ולכן חברה בקוסטה ריקה אינה משלמת מיסי חברות.

חיסיון- מערכת הבנקאות והכלכלה מקפידים על חיסיון פיננסי ובנקאי חזק. פרטי הדירקטור המקומי נמצאים ברשם החברות ופתוחים לעיון הציבור אך פרטי בעלי המניות חסויים. ניתן להשתמש בשירותי נאמנות של דירקטור מקומי וכך להשיג שמירת סודיות ודיסקרטיות גבוהה במיוחד.

שם חברה- ניתן לקרוא לחברה בשם בשפה הספרדית, השפה המדוברת או באנגלית. ישנן מגבלות במתן השם כמו איסור שם דומה לשמות חברה קיימות, שמות פוגעניים, ושמות בעלי קשר למוסדות פיננסים וכדומה.

בעלי מניות– מינימום של שני בעלי מניות בזמן התאגדות החברה. לאחר מכן, ניתן לשנות את הרישום לבעל מניות יחיד או לרבים.

דירקטורים– מינימום של 3 דירקטורים (תושב מקומי או תושבי חוץ). לנשיא החברה יש סמכות לנהל את החברה.

דוחות כספיים– החברה חייבת להגיש דו”ח למס הכנסה, ללא קשר למצבה הפיננסי.

 

תעשיית האינטרנט וההימורים בקוסטה ריקה

ההתפתחות של תשתיות האינטרנט המהיר במדינה הובילו חברות רבות מתעשיית ההימורים המקוונים לקבוע בה את ביתם. הדבר לא נעלם מהרשויות האמריקאיות ובשנים האחרונות מפעילים האמריקאים לחץ כבד על קוסטה ריקה על מנת להטיל מיסים ולהגביל את החברות. חשוב לדעת כי בעקבות הלחץ יש סיכוי כי קוסטה ריקה תעלה את המיסים לאותן החברות ותקשה על קבלת רישיון לפעול מתחומי המדינה.

חברת GBO תשמח לסייע לך בהקמת פעילות מקוונת בקוסטה ריקה ואנו נעזרים במומחי אינטרנט בתחום ההימורים, אפליקיישן והמשחקים. הנכם מוזמנים ליצור קשר לפרטים נוספים.

סוגי חברות שניתן להקים בקוסטה ריקה

כאמור, יש כמה סוגי חברות שניתן להקים בקוסטה ריקה. שני סוגי החברות הנפוצים והמקובלים ביותר הינם:

 1. חברה בקוסטה ריקה מסוג    llc- Limited Liability Corporation.
 2. חברה אחריות מוגבלת – החברה מגבילה את אחריות בעליה לערך מההון העצמי. חוקי ותקנוני החברה הם על פי סעיף 104 (א) של חוק המסחר בקוסטה ריקה. ניתן לרשום בעל מניות יחיד אך לא ניתן לרשום תאגיד קיים כבעל מניות בחברה מסוג זה.

חשוב לדעת כי ההבדל העיקרי בין חברה מסוג LLC לחברה מנייתית (אחריות מוגבלת) הוא הנושא האדמיניסטרטיבי והתפעולי- כלומר, במקום ניהול החברה על ידי מנהל רשום, החברה יכולה להיות מנוהלת על ידי מנהל עם סמכויות נרחבות. לכן, מבחינה זו דומה החברה לחברות אחרות מסוגה. לעומת זאת, חברה מנייתית כפופה לכללים מוגדרים ביותר כמפורט בהמשך. אגב, חברה מסוג LLC פחות נפוצה ופופולארית בקוסטה ריקה.

פרטים טכניים נוספים של חברה בקוסטה ריקה:

 • ניתן לקיים ישיבת חברה פעם בשנה בכל מקום בעולם.
 • אין דרישה מינימאלית מהון המניות, אולם לפחות 25% מהון המניות המונפק חייב להיות משולם בזמן ההתאגדות.
 • מניות ללא ערך נקוב ומניות למוכ”ז אינם מורשים.
 • מניות התאגיד חייבות להיות רשומות ע”י רשם מקומי תושב המדינה.
 • דרישות מיוחדות – למנכ”ל החברה סמכות לפעול בשם החברה באמצעות ייפוי כוח הניתן ע”י בעלי המניות של החברה. ייפוי הכוח מגדיר מהן הרשאות פעילותו וסמכויותיו. המשרד המקומי מנפיק את החברה ותפקידו לפקח על הדירקטורים ולדווח ישירות לבעלי המניות. המשרד אינו יכול להיות הדירקטור של החברה. כדאי לדעת כי דרישות אלה נחשבות ליוצאות דופן בעולם.החברה חייבת לנהל שלושה סטים של ספרי הנהלת חשבונות ורשומות. סט ראשון לשימוש הדירקטורים, סט שני עבור בעלי המניות וסט שלישי הנשמר במשרדי הרשם.

חברת GBO שירותים פיננסים בינלאומיים בע”מ מציעה עבורכם ניסיון רב בליווי מלא להקמת חברות בקוסטה ריקה. הנכם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית, ללא כל התחייבות מצדכם, בטלפון: 5104257 – 03 , באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר.

© ‫Copyright - gbo-il