הקמת חברה בסין China - gbo-il

הקמת חברה בסין China

הקמת חברה בסין China

חברת GBO שירותים פיננסים בינלאומיים בע”מ מתמחה בסיוע בהקמת חברה בסין וליווי בפתיחת חשבונות בנק מסחריים בסין. אנו מציעים שירות מקצועי, מהיר ודיסקרטי המתבצע דרך משרדינו בתל אביב, ללא כל צורך מצדך לצאת את גבולות ישראל.

השירות כולל:

  • ליווי מלא הקמה מלאה של החברה כולל מסמכי חברה מלאים
  • אישור הממשלה הסינית לתחום הפעילות הצפוי של החברה
  • פרטים נוספים של השירות תלויים בפעילות הצפויה של החברה וימסרו בהצעת מחיר.

מאפיינים עיקריים של חברה בסין

רקע כללי- חברה בסין היא חברה בבעלות זרה מלאה – WOFE – Wholly owned foreign enterprise, למעשה 100% מבעלי המניות בחברה הם משקיעים זרים ולא סיניים.

חברה סינית בבעלות מלאה זרה הינה אישיות משפטית נפרדת אשר מצויה בשליטה מלאה של ישות בינלאומית. צורת התאגדות זו הינה צורת ההתאגדות הפופולארית ביותר בסין עבור משקיעים בינלאומיים וישראליים. צורת התאגדות זו מאפשרת לחברה הבינלאומית/ישראלית להחזיק בבעלות מלאה במיזם ולהפעיל אותו ללא כל צורך בשותף סיני שעלול לא לחלוק עימך את אותן המטרות, הציפיות הערכים ותפיסת התרבות המשותפת. ניסיוננו מראה שהוצאות הקמת המיזם המשותף בד”כ עולות על הוצאות הקמת חברה בבעלות זרה מלאה, בעיקר בשל הצורך בקיום מו”מ ארוך עם השותף הסיני. בצורת התאגדות זה יותר קל להגן על הזכויות הקנייניות שלך.

תהליך הקמת חברה בסין

1) על החברה הזרה לקבוע את מבנה ההחזקות בה ולבדוק האם התחום בו הם רוצים לעסוק בסין פתוח למשקיעים זרים על פי החוק הסיני ואם יש הגבלות החלות על חברה זרה באותו תחום פעילות.
2)  ככלל, כל גוף עסקי זר שהוקם על פי חוק (לדוגמא: בישראל) רשאי לפתוח חברה (WFOE) בסין. המשקיע חייב לספק תיעוד מסמכי התאגדות והלימות ההון של החברה במדינת ההתאגדות. המסמכים הדרושים בדרך כלל מהישות העסקית הם: תקנון החברה, רישיון עסק מקומי/בינלאומי, מכתב מהבנק המעיד על ההיסטוריה הפיננסית של החברה ומצב חשבון של החברה, תיאור של הפעילות העסקית של המשקיע, יחד עם חומרים נוספים כגון דוח שנתי וכו’. על המסמכים להיות מתורגמים לסינית.
3) אישור הממשלה הסינית לפרויקט. בסין, שלא כמו ברוב המדינות מערביות, אישור פרויקטים על ידי הרשות הממשלתית הרלוונטית הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההתאגדות. המסמכים הבאים חייבים להיות מוכנים לתהליך התאגדות ואישור פרויקט: תקנון החברה, בדיקת היתכנות, חוזי חכירה/שכירות, הצעת שכר כוח אדם ותקציב הטבות וכל תיעוד אחר הנדרש לעסק הספציפי. אישור ממשלתי לפרויקט לוקח בדרך כלל בין 2-5 חודשים, בהתאם למיקומו של הפרויקט, גודלו והיקפו. בערים גדולות כמו שנחאי ובייג’ין התהליך נוטה להיות איטי יותר מאשר בערים קטנות. על המשקיע לשלם אגרות שונות, לבדוק מהו סכום ההון הרשום הדרוש, ולבחון האם נדרשים רישיונות מיוחדים לפרויקט הספציפי.

אזורי סחר חופשי בסין

בעבר, היה כרוך בביורוקרטיה קשה, מורכבת וארוכה מאוד וכן היו הגבלות רבות על תחומי הפעילות של החברות ועל הרישיונות שהממשלה הסינית העניקה לחברות הזרות הפועלות בסין תוך מטרה להגן את החברות המקומיות ושימור הייצור המקומי.  סין עוברה מהפכה גדולה מאוד בעשור האחרון ולאחרונה השיקה מספר אזורי סחר חופשי חדשים – Tianjin, Guangdong ו-Fujian, המתווספים לאשור הסחר החופשי הראשון והידוע מכולם – בשנחאי.

יתרונות אזור הסחר החופשי:

תהליך הקמה: ההליך המנהלי להקמת חברה באחד מאזורי הסחר החופשי הפך לפשוט וקצר יותר מהרגיל. חברה המעוניינת להירשם לא תצטרך לעבור מסכת אישורים ופרוצדורות ברשויות שונות אלא רק להירשם בלשכת המסחר המקומית, זאת, כל עוד לא מדובר בעיסוק בתעשייה המופיעה ברשימה השלילית.

מסחר חופשי: אזור הסחר החופשי מקל ומסיר חלק מהגבלות המסחר הנהוגות בסין. ליברליזציה זו הפכה אותו למרכז גלובלי של מעבר סחורות, בעיקר אזור הסחר החופשי בשנחאי בזכות מיקומו המרכזי יחסית בסין. האזור מעודד חברות זרות להקים מחסן גלובלי בתחומיו, תוך מתן אפשרות לכניסה ויציאה חופשית של סחורות מחו”ל בתוך האזור ללא חיוב מכס. סחורה שתצא מאזור הסחר החופשי לרחבי סין תחויב כמובן במכס כדין.

השקעות חוץ: חברות הפועלות מתוך אזור הסחר החופשי רשאיות לבצע השקעות חוץ מבלי לקבל את אישור הממשלה (כפי שנהוג מחוץ לאזור הסחר החופשי). לצורך השלמת הפעולה, חברות אלו צריכות בסך הכל להגיש את המסמכים הרלוונטיים להשקעת החוץ לרשויות המקומיות. כך, הופכת הפרוצדורה להשקעות חוץ לפשוטה יותר עבור החברות הרשומות.

ליברליות פיננסית: הקלות בהמרת חשבונות RMB, העברות כספים ופתיחת חשבונות.

על פי מבנה אזור הסחר החופשי, תעשיות ומגזרים רבים נפתחו כלפי השקעות זרות, כאשר המשמעותי מבניהם הוא המגזר הפיננסי. כמו כן, הוסרו מספר הגבלות על שירותי טלקום, שירותים מקצועיים (הדרכה, רפואה וכו’), שירותי הובלה ועוד. פרטים ספציפיים אודות תעשיית היעד יהיו תלויים ביישום הכללים.

 

הצעדים להקמת חברה באזור הסחר החופשי ומחוץ לו כוללים:

Shanghai FTZ

Rest of China

Step

Duration (days)

Document Delivered

Rent an office space

Name Approval (AIC)

2-7

5-7

Name Pre-Approval Letter

AOA approval by the
Ministry of Commerce (MOFCOM)

5-15

15-25

Corporate Certificate
of Approval

Application for the
business license (AIC)

1-2

5-6

Business License

Issuance of Company Seals

1-2

2

Organization code
Certificate issuance

1-5

3

Tax Bureau Registration

1-2

1-3

Tax Registration Certificate

Foreign Exchange Registration (SAFE)

5-15

10

Foreign Exchange
Registration Certificate

Bank Account Opening

1-2

5

Bank Opening Approval/
Capital Account/Basic Account

Financial and Statistic
Registration

1-2

5-15

Financial and Statistic
Registration Certificates

Customs Registration

3-15

15

Customs Registration Certificate

 

© ‫Copyright - gbo-il