רישום כלי שיט בחו”ל - gbo-il

רישום כלי שיט בחו”ל

רישום כלי שיט בחו”ל

אפשרויות רישום היאכטה או כלי השיט הן רבות וקבלת ההחלטה הנכונה לגבי אופן רישום כלי השיט ולגבי בחירת הדגל שתחתיו היאכטה תירשם תשפיע הן על הנושא הכספי – מיסוי ואגרות שונות והן על אפשרויות השיט עצמו.

על פי החוקים הימיים, כל כלי שיט חייב להירשם או להפליג תחת דגל לאום אחד ויחיד. רישום כלי השיט הוא המבחן הראשון ללאומיות כלי השיט. תקנות חדשות ושינוי בחוקים הימיים של האיחוד האירופי מציבים בפני בעלי יאכטות שיקולים רבים בבחירת תחום השיפוט שבו תירשם היאכטה על מנת לוודא שהוא משקף כראוי את צרכיהם. לכל נמל רישום (Port of Registry) או דגל רישום יש תקנות שונות, שלהן יתרונות, ובמקרים מסוימים גם חסרונות.

כיצד רושמים את כלי השיט בחו”ל?

מקובל לעשות זאת באמצעות הקמת חברה זרה בחו”ל ורישומה באותה המדינה כבעלים של כלי השייט. למידע נוסף.

מדוע לרשום כלי שיט תחת חברה זרה בחו”ל?

אם אתה חובב שיט או יאכטות, ככל הנראה שמת לב שדגלים מסורתיים על גבי תורן הסירות מוחלפים בדגלים של מדינות אקזוטיות שונות.

ישנן יתרונות רבים לרישום כלי שיט תחת חברה זרה:

  • רישום כלי השיט תחת דגל זר וחברה זרה מעניק דיסקרטיות גבוה לבעלי היאכטה מאחר ובמצב זה, בעלי היאכטה היא החברה הזרה ובעלי החברה הזרה, או הנהנים בחברה הם אתה או שותפך. ישנן תחומי שיפוט שמעניקים חיסיון רב לבעלי החברות כך שיהי קשה מאוד לדעת מיהם הנהנים או מי הם הבעלים בפועל של היאכטה.
  • ביטוח ימי- כאשר כלי השיט הינו בבעלות חברה זרה, ברוב המקרים חברה מוגבלת (Limited) האחריות היא על החברה ולא עליך. במקרה של תביעה נגדית כנגד החברה, התביעה תתבע את החברה ולא אותך.
  • שיט בתחומי שיפוט שאין לישראל יחסים איתן וכיוצא מיזה, כניסה לנמלים במדינות רבות בעולם.
  • הגברת ביטחון השיט -ברישום תחת גדל זר, כלי השייט אינו מזוהה עם ישראל ולא אחת כשאתה מגיע לנמלים ולימים רחוקים, הביטחון האישי גבוה יותר.
  • מכירת כלי השייט וקנייה בדרך של בעלות על ידי חברה זרה, מתבצעת בצורה קלה, מהירה וזולה יותר.
  • רישום תחת דגלים מסוימים יכולים להניב יתרונות נוספים ליאכטה ולבעליה. לדוגמא, הדגל האדום של איי הבתולה הבריטיים מזוהה בכל רחבי העולם, וכלי שיט המצוידים בו נהנים מתמיכה של הקונסוליה הבריטית, והגנת הצי המלכותי. לדגלים ימיים של איי סיישל, פנמה, קפריסין וגיברלטר יש יתרונות משלהם גם כן. בזמן שרישום אמריקאי עלול למשוך תשומת לב בלתי רצויה במים-לא-ידידותיים, דגל של מדינה תמימה יכול להבטיח מסע שקט יותר.

מספר תחומי השיפוט שמאפשרים רישום כלי שיט ורישום יאכטות הולך וגדל. על אף שתהליך רישום היאכטה דומה מאוד בדרישותיו בכל התחומים, ישנם מספר אספקטים בודדים שכדאי לקחת בחשבון לפני הבחירה הסופית.

  • עלות הרשמה ראשונית ועלות מתמשכת.
  • כשירות לרישום תהיה תלויה בגיל היאכטה, וחשוב יותר, מוצא בעליה – בין אם זה אינדיבידואל/פרטי, או בעל החברה.
  • מגבלות לאום הצוות – עבור יאכטות מסחריות.

ישנם מספר גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון כאשר מעריכים את המיקום הנוח ביותר לבצע בו את רישום הסירה. אלה, כוללים את השימוש המיועד ליאכטה (לדוגמא, האם יעשה בה שימוש מסחרי או פרטי), איזור השימוש הצפוי ביאכטה, או לאום ומיקום בית הבעלים.

אנו יכולים לסייע ברישום יאכטה במקומות הבאים:

גיברלטר, איי הבתולה הבריטיים BVI , ליבריה, גרנזי (Guernsey בתעלה הבריטית), דלאוור, ג’רזי, סינגפור, בריטניה, הונג קונג, איי קיימן, בליז, קפריסין,איי סיישל ועוד.

מבנה הבעלות על יאכטות

אם אתה מעדיף לשמור על סודיות היאכטה שבבעלותך, ניתן לרשום חברת אופשור (כאשר בחירה בחברת IBC מאיי הבתולה הבריטיים מהווה בחירה הגיונית מאוד), ולהעביר את היאכטה לבעלותה. אתה תהיה בעלי החברה והחברה תחזיק ביאכטה, ובכך תגביל את האחריות האישית שלך בנושא. פתרון כזה יאפשר שימוש פרטי ביאכטה, ללא כל תיעוד רשמי של בעלותך האישית על היאכטה, והגנה על נכסך.

השירות

אנו נלווה אתכם לאורך כל ההליך, החל מרישום החברה הזרה, רישום הסירה, קבלת הדגל ורישיון הרדיו, כולל תמיכה וחידוש רישום הסירה וכל רישיונותיה.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]