שאלות ותשובות - gbo-il

שאלות ותשובות

מהי חברה עסקית בינלאומית (IBC) ?

חברה עסקית בינלאומית, הידועה גם בתור חברת חוץ, הינה ישות משפטית אשר רשומה במדינה, אשר היא עצמה אינה תושבת בה. חברה זו אינה נתונה לחוקי המס של המדינה בה היא רשומה וזאת ללא קשר למקור ההכנסות שלה.

האם ניתן להנפיק תעודה של מניה רשומה מבלי לרשום אותה בגוף ממשלתי?

תעודות של מניות רשומות, מונפקות על שמם של בעלי המניות. מידע זה אינו מדווח לרשם החברות העסקיות הבינלאומיות ואינו זמין לציבור. למטרות תיעוד, רשם החברות העסקיות הבינלאומיות מחזיק רק עותקים של תעודת איגוד החברה, את תזכיר החברה ומסמכי השיוך שלה. רק הסוכן הרשמי של החברה במקום בו החברה התאגדה מחזיק בעותק של תעודות המניות.

מהו שם מקובל לחברה עסקית בינלאומית?

כמעט כל שם הינו מקובל לחברה עסקית בינלאומית, כל עוד אינו בשימוש ע”י חברה אחרת. ישנן מגבלות מעטות מאוד בנושא זה וחלקן הן המילים הבאות: בנק, ביטוח, נאמנות, איפריאליסטי, בניית הקהילה, בהשכרה, דומיניקני וכו’. שמה של חברה עסקית בינלאומית חייב להסתיים במילה מאוגד, מוגבל, תאגיד,PLC, V.N, S.A, GMBH, AG, LLC, PTY LTDוכו’. למעט מגבלות אלו, חברה עסקית בינלאומית יכולה לבחור לעצמה כמעט כל שם. חברה עסקית בינלאומית יכולה לכלול מספרים או סמלים בשמה, והיא יכולה להיות רשומה בכל שפה שתבחר (נדרש תרגום לשפה האנגלית).

כיצד ניתן להשתמש בחברות חוץ?

השימוש העיקרי והנפוץ ביותר בקרב חברות חוץ הינו למטרות השקעה פרטיות. עם זאת, ניתן להשתמש בחברות חוץ למטרות רבות ומגוונות כגון: שליטה וניהול של עסקים, הנפקת מניות, גיוס אג”ח או דרכי גיוס כספים אחרות, ערבון להתחייבויות, גיוס עובדים, קנייה/מכירה של סחורות ושירותים, כניסה להתחייבויות חוזיות, שכירת משרדים, החזקת חשבון בנק בחו”ל וכו’. למרות שרוב חברות החוץ הינן בבעלות פרטית, כמה מהן הינן ציבוריות ונסחרות בבורסות העיקריות בעולם.

מהי חברת מדף?

חברת מדף הינה חברה אשר כבר מאוגדת וזמינה באופן מיידי. ניתן לשנות את שמה של חברת המדף בכדי שתתאים לבעליה החדשים. ניתן לקבל רשימה של חברות מדף אשר זמינות כרגע בתחומי השיפוט השונים. יש לציין שבדרך כלל ניתן לאגד חברה חדשה תוך יום עסקים אחד, במידה והחברה עומדת בדרישות המקומיות מחברות עסקיות בינלאומיות.

כיצד אהיה מוגן מבחינת פרטיות?

מידע הנוגע לזהותם של דירקטורים ובעלי מניות בחברה, אינו נגיש לציבור ברוב תחומי השיפוט הנפוצים לרישום חברות חוץ. חברות אשר מספקות שירותים לחברות חוץ הרשומות בתחומי שיפוט אלו, דואגות לפרטיותם של לקוחותיהם שומרי החוק. המידע היחידי שנדרש להגיש לרשם החברות העסקיות הבינלאומיות הינו, שמו של נציג החברה הרשמי בתחום השיפוט בו החברה התאגדה ואת תזכיר ומסמכי האיגוד של החברה.

מהן מניות פיזיות?

תעודות של מניות פיזיות בחברה למוכ”ז אינן מציינות את שם בעליהן. על התעודות מצויין שהאדם אשר מחזיק בהן פיזית הינו בעליהן. מניות פיזיות מקלות על תהליך העברת נכסים מבעלים אחד למשנהו, שכן, העברת התעודה הינה בפני עצמה העברת הבעלות על הנכס.

מה תפקידו של דירקטור בחברה?

תפקיד הדירקטור בחברה הינו להכווין את המדיניות הכללית של החברה, אך הוא אינו בהכרח מעורב בפעילותה היומיומית. חלק מתפקידיו של הדירקטור הינם למנות את מנהלי החברה, ולייצג את בעלי המניות.

חברה רשאית שיהיו לה כמה דירקטורים. תחומי שיפוט מסויימים (כמו תחום השיפוט בפנמה), דורשים שיהיו לחברות הרשומות בהן לפחות שלושה דירקטורים. רוב תחומי השיפוט דורשים שיהיה לחברות הרשומות בהן דירקטור אחד. בעלי המניות בחברה יכולים לשמש גם כדירקטורים בה, או שבאפשרותם למנות דירקטורים יצוגיים.

מהם “שרותי יצוג”?

חברות/פרטיים אשר מתפקדים כדירקטורים בחברה, בשם לקוחותיהם אשר הם הבעלים בפועל. בדרך כלל, הבעלים בפועל יבקשו יפוי כח מהפרטים/חברות היצוגיים, אשר יתן להם את השליטה הניהולית בחברה.

מהם היתרונות במינויו של דירקטור יצוגי?

בדרך כלל, דירקטורים יצוגיים מסופקים ע”י הסוכן שבאמצעותו בעלי המניות איגדו את החברה בתחום השיפוט.

רוב הלקוחות מעדיפים למנות דירקטורים יצוגיים מהסיבות הבאות:

  1. בתחומי שיפוט מסויימים מיקומו הפיזי של הדירקטור הינו המקום אשר בו החברה תחוייב במס, וזאת ללא קשר לתחום השיפוט בו החברה מאוגדת. 
  2. שימוש בדירקטור יצוגי מספק רמה גבוהה יותר של פרטיות ומאפייני הגנה על נכסי החברה.
  3. בדרך כלל בעלי מניות בחברה אינם בקיאים בכל הטפסים והדוחות הנדרשים בכדי לאגד חברה ולתפעל אותה לאחר מכן, תהליכים אלו עלולים להיות ארוכים וסבוכים. בנוסף, בתחומי שיפוט מסויימים דירקטור החברה נדרש לחתום על מסמכים שונים בכדי שהחברה תוכל להתחיל את קיומה בצורה רשמית. דירקטור יצוגי מזרז את התהליכים הביורקרטיים האלו ומאפשר לבעלי המניות להתרכז בפרטים החשובים של ניהול החברה, במקום להתעסק בניירת.
  4. דירקטור יצוגי מגיש את הדוחות השנתיים של החברה לרשויות המקומיות (אם נדרשים כאלו), אשר בחלק מתחומי השיפוט כוללים דוח על פגישת הדירקטורים השנתית ו/או פגישת בעלי המניות השנתית.

מה זה משרד וירטואלי עם קו טלפון וכתובת לשליחת דואר?

ישנן חברות בתחומי השיפוט הנפוצים לאיגוד חברות חוץ, אשר מספקות משרדים וירטואלים הכוללים קווי טלפון ומספר פקס. באמצעות שרותי קבלת דואר, חברות אלו מנהלות ושומרות את הדואר של לקוחותיהן, מסמכים בנקאיים או כל התכתבות אשר צריכה להתבצע מהמקום בו החברה מאוגדת. הלקוח (בעל החברה) מחליט על תכיפות שליחת הדואר מהמשרד הוירטואלי.

חברתנו מציעה פתרונות מתקדמים לליווי מלא וסיוע בהקמת חברות וחשבונות בנק בחו”ל. אנו מתמחים בליווי להקמת חברה בחו”ל במגוון רחב של מדינות.  חברתנו מקיימת קשרי עסקיים עם חברות מובילות בעולם. השירות הינו מקצועי, מהיר ודיסקרטי ומתבצע דרך משרדינו בתל אביב ללא כל צורך מצידך לצאת את גבולות ישראל.

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

 


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]