חברות זרות- יתרונות וחסרונות - gbo-il

חברות זרות- יתרונות וחסרונות

להקמת חברה בחו”ל או רישום חברת חוץ יש השלכות רבות שצריך לקחת בחשבון יחד עם פתיחת חשבון בנק בחו”ל לאותה חברה.

חברתנו מציעה סיוע בהקמת חברות וחשבונות בנק בחו”ל אך אינה מעניקה ייעוץ מס

היתרונות והחסרונות הם כלליים ומתייחסים בכלליות כאשר לכל מדינה ולכל סוג של חברה נשלטת זרה יש את המאפיינים הייחודיים ולכן גם יתרונות וחסרונות יחודיים.

יתרונות

מיסוי – הקמת חברה בחול מאפשרת למשקיעים זרים להפחית את חבות המס שלהם ע”י כך שהן מאפשרות רישום חברת חוץ (חברת אופשור Offshore) בתחומן ומעניקות פטור מלא ממס או מס מופחת לאותן חברות. חשוב להבין שלמרות שהחברה פטורה מתשלום מס, אין בעליה פטורים מדיווח ותשלום מס במדינתן

חסיון – במרבית תחומי השיפוט, קיימת מערכת חוקים אשר מעניקה חסיון מלא על בעלי מניות ודירקטורים בחברות חוץ המוקמות בתחומן, כלומר, אין חשיפה של האנשים העומדים מאחורי החברה.

פשטות – תחומי שיפוט מסוימים (המדינה ששם מונפקות חברת האופשור), מאפשרים הקמה ותחזוק של חברות חוץ בצורה פשוטה יחסית.

הגנה משפטית – לתחומי שיפוט מסוימים יש חוקים נוקשים יותר בנוגע להרמת מסך על חברות הרשומות בהן. .

דיווח – רמת האינפורמציה הנדרשת מחברות חוץ המוקמות במקלטי מס, היא מינימלית.

הגנה על נכסים – ניתן לארגן ולרשום נכסים ועסקאות, בצורה כזאת שהם יהיו בלתי ניתנים להחרמה/שעבוד ע”י התחייבויות עתידיות.

אנונימיות אם החברה הינה פרטית, ניתן לבצע עסקאות בשמה. בדרך זו, ניתן לבצע עסקאות ללא חשיפת הבעלים בפועל של החברה, שכן לא מתבצע רישום של שם הבעלים אלא רק רישום של שם החברת חוץ. עובדה זו מקשה מאוד על מציאת נכסים בבעלותך. העברות כספים מחשבונך יבוצעו תחת שם החברה ובכך שמך יושמט מהתיעוד האלקטרוני של הפעולות בחשבונך.

הון מזערי תחומי השיפוט העיקריים של חברות חוץ, נוטים שלא להגביל אותן בחוקי הגבלת הון מזערי לצורך רישום חברת חוץ. זאת למעט במקרים של בנקים וחברות ביטוח.

חסרונות

כח אדם – חברות חוץ בדרך כלל אינן רשאיות שפעילותן או גיוס העובדים יעשה בתחום השיפוט שבהן התאגדו.

מגבלות על פעילות – מסיבות רגולטוריות, לעיתים יש מגבלות על העיסוקים המורשים לחברת חוץ. לדוגמא, מאוד נפוץ שיהיו מגבלות על חברות חוץ מלעסוק בתחום: הבנקאות, הביטוח או מלשמש כחברת נאמנות.

חוקי הלבנת הון – היות והמידע הציבורי הנגיש בכל הנוגע לחברות חוץ הינו מוגבל מאוד, יש מידה מסויימת של בדיקות נאותות המחוייבות להעשות. לדוגמא, על פי חוקי הלבנת הון, בכדי לפתוח חשבון בנק בחו”ל על שמה של חברת חוץ, הבנק ידרוש מסמכים המאמתים את זהותם של החותמים על החשבון, וזאת באמצעות אישור נוטריון. בנוסף, הבנק יכול לדרוש מכתב מעו”ד, רו”ח או בנקאי, אשר להם הכרות אישית איתך, וזאת בכדי לאמת את זהותך.

חוקים נגד מקלטי מס – במדינות מסויימות חוקקו חוקים נגד מקלטי מס אשר מקשים מאוד על חברות חוץ לנהל את עסקיהם במדינות אלו.

חברתנו מתמחה בסיוע בהקמת חברות בחו”ל במגוון רחב של מדינות בעולם. אנו מקימים סוגים שונים של חברות במדינות שונות בהתאם לצרכיך העסקיים והפרטיים ומסייעים לפתוח לחברה חשבון בנק בחו”ל בהתאם לצורך.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]