מבנה משפטי ותפעולי לאתר - gbo-il

כתבה שנייה מתוך ארבעה כתבות.

לאחר שלל הבדיקות והתייעצויות לגבי הפרויקט, הגעת למסקנה שיש פוטנציאל עסקי אמיתי ברעיון לאתר האינטרנט.

  • השלב הבא הוא מציאת חברה שתבנה את האתר. שלב זה הוא חשוב ביותר מאחר והחברה שתבנה את האתר תלווה אותך במשך שנים רבות.

מומלץ להיפגש עם כמה חברות ולהציג להם את הפרויקט. בכל פגישה אתה תלמד יותר על תחום בניית האתר ותקבל רעיונות חדשים.

בד”כ לכל חברה יש מערכת ניהול תוכן משלהם לכן אתה תמשיך לקבל מהחברה תמיכה עוד שנים רבות. מערכת ניהול התוכן חשובה ביותר עבורך-איך היא בנויה? מה הגמישות שהיא מאפשרת? האם ניתן יהיה בעתיד להוסיף שפות ? ועוד.
חשוב להכיר את צוות המפתחים והמעצבים אישית. מהם הכישורים שלהם? האם הם בנו כבר אתרים דומים לשלך? מה הניסיון וההבנה שלהם ב SEO (אופטימיזציה של האתר למנועי חיפוש) מי עושה QA?

כל חברה תציג לך הערכת מחיר שונה ולוחות זמנים שונים. אילו שני פרמטרים חשובים ביותר-ככל שבניית הפרויקט תמשך זמן רב יותר-תתחיל להרוויח כסף מאוחר יותר.

  • מיבנה החברה

לפני כל חתימה על הסכמים וחוזים ולפני הוצאות כספים, צריך להקים את המבנה התפעולי של החברה הכולל הקמת חברה בחו”ל ופתיחת חשבון בנק בחו”ל. מומלץ להקים את החברה רק לאחר גיבוש המשקיעים בחברה-הם הולכים להיות רשומים כבעלי מניות בחברה.

בחירת מיקום החברה ומיקום חשבון הבנק בחו”ל תלויה במספר גורמים:

  • חוקיות האתר – מה נושא האתר?פורנו, הימורים,ספורט, חנות ? לא כל עיסוק של החברה יתקבל בברכה במדינות שונות.
  • קלות בנקאית תפעולית – האם הבנקים במדינה מכירים את אופי הפעילות או מכירים ומבינים את הצרכים של חברות האינטרנט?

בדרך כלל קפריסין מציעה את התנאים העסקיים,החוקיים והתפעולים הטובים ביותר לרוב סוגי האתרים. רוב אתרי הקזינו מקימים את הפעילות בגיברלטר. (נוכל לסייע לך רבות בתחום זה).

אנו ממליצים על הקמת חברה בקפריסין או חברת BVI ולפתוח לחברה חשבון בנק בקפריסין. הבנק והסניף הספציפי שבו אנו פותחים את חשבון הבנק מכיר היטב את הפעילות של חברות האינטרנט ומאוד קל להתנהל מבחינה תפעולית.

ניתן להנפיק כרטיסי אשראי בינלאומיים לצורך עבודה על פייפאל PAYPAL וכן העברות ישירות לחשבון הבנק מלקוחות ושותפים עסקיים.

למה להקים חברה בחו”ל ולפתוח חשבון בנק בחו”ל ולא בארץ?

  • ראייה בינלאומית – אתה רוצה שהאתר והחברה שלך יהיו בינלאומיים ויפנו לקהלים רבים.מיקום החברה בחו”ל מאפשר לך להגיע לשווקים רחוקים ולראיה בינלאומית אמיתית.
  • קלות תפעולית – העברות כספיות\קבלת כספים\פייפאל\נטלר זולות הרבה יותר בחו”ל מאשר בארץ. הרבה יותר פשוט וקל להעביר כסף מחו”ל לחו”ל. כרטיס האשראי הבינלאומי מאפשר לך פתיחת חשבון בפייפאל בקלות.
  • פעילות עסקית דיסקרטית – מאחר ואתה פונה ללקוחות בכל העולם או ללקוחות שלא רק מישראל,לפעמים נכנסים גם אנשים ממדינות שבהחלט יכולות להביא לך ביזנס אבל נמצאות במזרח התיכון… במקרה זה,יתכן ותעדיף לטשטש את הזהות של האתר ושל החברה כישראלים. אתה לא יודע אף פעם מי נכנס לאתר ושוקל לבצע קניה או פעולה שתכניס לך כסף ,אם אתה פועל בעזרת חברה בחו”ל,זהותך לא רלבנטית לעניין זה. פיתוח שווקים חדשים כגון העולם הערבי הינם אתגר מעניין.
  • חיסכון במס– הקמת חברה בחו”ל יכולה לחסוך לך במס הכנסה-גם בארץ וגם בחו”ל.(לדוגמא-בקפריסין אין מס על משיכת דיבידנדים) כבעלי חברה ישראלים תצטרך להגיש הצהרת הון ולדווח על רווחיך אבל יש לך עוד הרבה זמן עד שהחברה שלך תתחיל להרוויח כסף-לכן בשלב זה, יש לך דאגות דחופות יותר…

הקמת החברה ופתיחת חשבון הבנק בחו”ל זה השלב שבו אתה מחליט האם לממש את הרעיון או לא. בהנחה שאתה מממש את הרעיון, עלות הקמת המבנה התפעולי יכול להגיע לכמה אלפי יורו אבל זהו שלב בסיסי ביותר והכרחי .
לא מומלץ להקים אתר בחו”ל ולרשום אותו על שימך הפרטי +חשבון הבנק הפרטי שלך בארץ. ניתן להסתיר את זהות בעל הדומיין בקלות אבל עדיין, זאת טעות שבהווה ובעתיד תגביל אותך בפיתוח האתר.

בכתבה השלישית נדון בגיוס הכסף לפרויקט ובשלבים של תכנון ובניית האתר.

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]