בנקים וחשבונות בנק זרים - gbo-il

בנקים וחשבונות בנק זרים

חברתינו מתמחה בליווי מקצועי מלא לפתיחת חשבונות בנק במגוון רחב של מדינות – לרשימת המדינות והבנקים לחץ כאן

בנקים בחו”ל

המגזר הפיננסי הוא שדה בו מתבצעים תהליכי שינוי מהירים, דינאמיים ומשמעותיים. עסקים המפעילים סניפים בכל רחבי העולם אינם נחשבים כיום למקרה יוצא דופן בתחום הכלכלה. אמצעי תקשורת מתקדמים, תמריצים מטעם מדינות זרות וצורך בקהל יעד חדש מביאים את החברות והעסקים המודרניים לבצע פעילויות בסדר גודל רחב מאוד. כתוצאה מכך, החלו גם הבנקים להציע שירותים במדינות שונות. ניתן למצוא כיום רשימה ארוכה של בנקים זרים הפועלים בישראל, כמו גם אנשי עסקים מקומיים המפעילים חשבון בנק בחו”ל.

אפשרויות הפעולה של בנק זר בישראל דורשות את אישור האגף לפיקוח על הבנקים ו/או נגיד בנק ישראל, והן כוללות נציגות מקומית ללא מתן שירותי בנקאות בפועל, סניף מקומי וחברה בת. במקומות אחרים בעולם אפשרויות הפעולה של בנקים זרים מגוונות יותר.

בנוסף, רוב הבנקים הזרים הפועלים בישראל אינם נתונים לפיקוח היות ופעילותם אינה מחייבת זאת. בנקים זרים הבוחנים כניסה לישראל מודעים לפעילות העסקית המתקיימת בארץ, לפריסה המצוינת של הבנקים הגדולים ולשירות הניתן ברמה טכנולוגית גבוהה.

השוואה בין ישראל למדינות מערביות ומפותחות אחרות בעולם מגלה כי שירותי הבנקאות המקומיים אינם נופלים מהסטנדרטים הנהוגים באירופה ובארצות הברית. מה גורם אם כן למשקיעים ישראלים להתעניין לגבי בנקים בחו”ל?

 

דיווח על חשבון בחו”ל

אזרח ישראל שפותח חשבון בנק בחו”ל חייב בדיווח לרשויות המס בישראל. היתרון המרכזי של פתיחת חשבון בנק בחו”ל הוא פיזור הסיכונים. אזרחים הפונים לחו”ל יכולים להרוויח בהשקעות מעבר לים, לנצל את המטבע המקומי ולהניב תשואה גבוהה. עוד סיבה לפתיחת חשבון בנק זר היא עבודה בחו”ל או מול חברות בינלאומיות. לעיתים נוח יותר לאנשי העסקים לקבל תמורה בבנק מקומי מאשר להעביר את התשלומים אל בנקים הנמצאים בישראל.

מבחינת שיקולי מיסוי בינלאומי, פתיחה של חשבון בנק דורשת התמצאות בחוקים ובתקנות המקומיות.

עצות לפתיחת חשבון בחו”ל

על מנת לנהל חשבון בנק במדינה זרה יש להכיר את הבדלי השפה והתרבויות. זהו עיקרון משמעותי להצלחת ניהול חשבון הבנק, המצטרף אל בחירה במקום גיאוגרפי אשר התנאים בו עונים על צרכי בעל החשבון. חשוב מאוד לבדוק את המונחים המקצועיים ולהראות נוכחות פיזית בעת פתיחת החשבון. יש לבדוק את העלויות של החזקת כספים בחו”ל, העברת כספים מחשבון זר אל חשבון בארץ, דיני ירושה ועזבון וביטוח פקדונות.

מעורבות מקצועית – הפעילות של בנקים זרים בישראל כמו גם פתיחת חשבון בחו”ל כרוכה בתהליך בירוקרטי. מומלץ לערב אנשי מקצוע ולהפעיל שיקול דעת רחב לפני שמחליטים על פעולה מן הסוג הזה. בנק זר יכול לענות על צרכים רבים, אך כדאי להכיר את מאפייניו מראש


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]