הונג קונג דורגה כבעלת הכלכלה החופשית ביותר בעולם ב 20 השנים האחרונות - gbo-il
News

זוהי השנה ה 20 ברציפות שבה שומרת הונג קונג על מעמדה ככלכלה החופשית ביותר בעולם, על פי המדד של חופש כלכלי 2014, המתפרסם מדי שנה על ידי הקרן למורשת.

כוחות השוק מניעים את פיתוחה של העיר כמרכז פיננסי בינלאומי, כמו גם מרכז מסחרי, שירותי ולוגיסטי מרכזי בשני העשורים החולפים והם ימשיכו להניע את מנועי הכלכלה שלנו על ידי פיתוח החוזקות והפוטנציאל.

הממשל בהונג קונג מחויב לשמור על המרכיבים העיקריים של חופש כלכלי, ובכלל זה את שלטון החוק, מערכת מיסוי נמוכה ופשוטה ושדה פעילות נגיש לכל החברות הפועלות בהונג קונג, תוך ביסוס משטר רגולטורי מתאים, בכדי להבטיח את תקינות תפקודו של השוק החופשי. השאיפה לעתיד הקרוב היא להסיר את המכשולים בתעשייה לחדירה לשווקים חדשים.

על פי מדד 2014 לחופש כלכלי, הונג קונג השיגה ציון כולל של 90.1 (בסולם של 0-100). נרשמה עלייה של 0.8 נקודות בהשוואה לדו”ח הקודם, והרבה מעל הממוצע העולמי שעומד על 60.3. (שגם הוא עלה ב 0.7 נקודות ביחס לממוצע של 2013). הונג קונג רשמה שיפור כולל של 1.6 נקודות בשני העשורים האחרונים.

בין 10 גורמי החופש הכלכלי המוערכים, הונג קונג הציגה עלייה מתמדת בדירוג על חופש עסקי עד להגעתה למקום הראשון השנה. הונג קונג שומרת על המיקום העליון שלה במסחר וחופש כלכלי, בזמן שהיא ממשיכה להשאר שניה בזכויות חופש השקעה ורכוש.

הקרן למורשת זיהתה גם את הרמה הגבוהה של הונג קונג בפתיחות השווקים הנתמכת ברגולציה שקופה ומשטר מס תחרותי.

סינגפור  ואוסטרליה נשארו שניה ושלישית בהתאמה, בדירוג החדש, ואילו שוויץ שיפרה את מיקומה למקום הרביעי, בעודה דוחפת את ניו זילנד למקום החמישי בדירוג. קנדה סיימה במקום השישי שוב, ואחריה צ’ילה, מאוריציוס, אירלנג (עם כניסה מחודשת לעשירייה הראשונה) ודנמרק.

הציון של ארצות הברית צנח כל כך (בעיקר בחופש כלכלי, חופש עסקי וזכויות קניין) עד שהוא לא רק יצא מהעשיריה הפותחת, אלא הגיע עד למקום ה 12, מה שהותיר אותה שוב אחרי קנדה.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il