פתיחת עסק בחו”ל – המדריך המלא - gbo-il
News

הקמת עסקים בחו”ל כרוכה בפעולות רבות שיש לעשות לרבות רישום והקמת חברה בחו”ל, רישוי, פתיחת חשבון בנק בחו”ל וכיוצא באלה. יזמים רבים וגם חברות שונות נדרשות להקים חברה בחו”ל מסיבות רבות ומגוונות כגון:

  • רגולציה – חברות אשר פועלות במדינה בה יש רגולציה על תחום פעילותן ועליהן להוציא רישיון מקומי מתאים, צריכות להקים חברה מקומית וחשבון בנק על מנת לעמוד בתנאי הרישיון שלהם.
  • חתימה על הסכמים – חברות אשר מנהלות עסקי יבוא יצוא, לדוגמא, חותמות על הסכמים מקומיים, במקרים רבים חלק בלתי נפרד מחתימה על הסכם מחייב את הלקוח להקים חברה מקומית.
  • ענייני מכס ומע”מ באיחוד האירופי – על מנת להינות מתנאי הסחר באיחוד האירופי על הלקוח להקים חברה מקומית באירופה ולשם כך הם צריכים חברה באירופה רשומה למע”מ.
  • פעילות בינלאומית ושותפים בחברה בינלאומיים – מעדיפים להקים חברה במרכז כלכלי בינלאומי.
  • מיתוג – חברות יכולות להקים פעילויות במדינות בשביל למתג את עצמן, לדוגמא, חברות תרופות ורפואה מעדיפות להירשם בשוויץ מאחר ושוויץ ממותגת כמרכז העולמי לחברות תרופות.

חברתינו מתמחה בליווי וסיוע בהקמת עסקים בחו”ל במגוון רחב מאוד של מדינות. פנה אלינו  למידע נוסף.

פתיחת עסק בחו”ל יכולה להתקיים בשתי צורות עקרוניות: כחברת אונשור או כחברת אופשור.

חברת אונשור\ חברה מקומית

חברת אונשור מוקמת במדינה שבה תחול חבות מס מלאה על רווחי התאגיד. רוב מדינות המערב הן מדינות כאלה והן מחייבות את החברות הזרות הנפתחות בהן במס חברות או מס תאגידים על רווחיהן מההכנסות שנוצרו באותה המדינה. בנוסף, במרבית מדינות אלה חובה לתת זיהוי פומבי באשר לבעלי החברה ולדירקטורים המכהנים בה. מידע זה נחשב לנחלת הכלל והוא מפורסם ברבים. חברות אונשור מחוייבות בניהול ספרים ולהגיש דוחות כספיים שנתיים לשלטונות המס. סכום ההכנסה בניכוי כל ההוצאות המוכרות באותה המדינה יחויב במס על פי השיעור הנהוג באותה המדינה.

למדינות רבות יש אמנת מס עם ישראל שמטרתה היא להסדיר את היחסים בין המדינות בכל הנוגע למיסוי. אמנת המס מונעת תשלום כפל מס בשתי המדינות כך שיזם בינלאומי יוכל לעבוד בחו”ל ללא חשש שיחייבו אותו פעמיים.

חברת אונשור ממוקמת במדינות אלה במידה ויש דרישה מלקוחות או מספקים להקמת חברה כזו, ויש להעסיק עובדים ולהירשם כמעסיק עבור כל הפעילות מול הגורמים הרשמיים במדינה או לצורך רכישת עסק קיים במדינה.

חברת אופשור

חברת אופשור מוכרת גם בשם חברה עסקית בינלאומית או בקיצור – IBC. חברת אופשור מוגדרת כחברה שרשומה במדינה שבה שיעור תשלומי המס על רווחים של חברות שמחוץ לשטח המדינה הוא אפס או קרוב לכך. לדוגמא חברת IBC הרשומה באיי סיישל שפעילותה נעשית מחוץ לאיים איננה צריכה לשלם מס על רווחיה כלל. למדינות אופשור בדרך כלל אין אמנת מיסוי עם ישראל ומדינות המערב ואין דרישה בחוק להגשת דוחות כספיים של החברות הרשומות במסגרת העסקים שלהן. המידע אודות בעלי החברה והדירקטורים בחלק מהמדינות נשאר חסוי ואינו מפורסם ברבים. אין האמור מתייחס לחבות המס של בעלי המניות נהנים בחברה מאחר ולכל מדינה ישנן הגדרות שונות מי מאזרחיהם חייב בתשלום מס על הכנסותיו, כך בישראל חבות המס היא על הבסיס הפרסונלי.

יתרונות של חברת אופשור

לחברת אופשור יתרונות כמו תכנון אסטרטגיית מס בינלאומי. הקמת חברת אופשור תאפשר לאנשי עסקים רבים לתכנן את תשלומי המס שלהם כך שהתשלום הכללי יהיה הנמוך ביותר שניתן. בנוסף, מאפשרת פתיחת חברת אופשור לייצר הכנסות בשווקים בינלאומיים, להעסיק עובדים או קבלני משנה במדינות שונות, לפתוח חשבונות בנקים במגוון מטבעות שונים, לקבל תקבולים מלקוחות בינלאומיים ולהפעיל משרדים ווירטואלים במקומות שונים וכדומה. מרבית מדינות האופשור מאפשרות למנות דירקטורים מטעם הפועלים בשם הבעלים או בשם הדירקטורים שבחברה – דירקטור נאמן ובעלי מניות נאמנים. יתרון נוסף הקיים בפתיחת עסק בחול בצורה זו (ניתן לראות יתרון זה גם כחיסרון) הוא שאין חובה לנהל רישומים או להגיש דוחות כספיים או לדווח לרשויות המס במדינה בא התאגדה החברה ועל ידי כך הופך כל תהליך ניהול החברה להרבה יותר פשוט והרבה יותר זול.

כיום, היתרונות היחסיים שהיו בעבר לחברות אופשור לרוב כבר אינם רלבנטיים כאשר המגמה בעולם היא מדינות בעלות מיסוי נמוך יחסית אבל עם רגולציה ופיקוח כמו קפריסין, בולגריה או מלטה.

כיצד מתבצע תהליך פתיחת העסק\חברה בחו”ל?

תהליך פתיחת החברה במרבית המדינות דומה והוא כולל:

  • זיהוי הבעלים של החברה.
  • מינוי נציג מקומי כולל כתובת מקומית לחברה.
  • כתיבת תזכיר ותקנות של החברה.
  • רישום החברה אצל רשם החברות המקומי וקבלת מספר.
  • רישום החברה ברשויות המס המקומיות.

למידע נוסף על האפשרויות שלך להקמת חברות ועסקים בחול לחץ כאן.

פתיחת עסק בחול מחייבת בדיקה מעמיקה כדי לדעת מהי הדרך הנכונה עבורכם לפתוח עסק כזה. שתי האופציות שתוארו כאן פתוחות לכל אחד ויש לבחור בזו שתהיה נכונה עבורכם ועבור העסק שלכם.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]