הונג קונג מעלה מיסי נדל”ן בצורה אגרסיבית על מנת לקרר את שוק הנדל”ן והאינפלציה - gbo-il
News

 

לקראת סוף פברואר השנה, המזכיר הכלכלי של הונג קונג, ג’ון סי צאנג, הודיע כי הממשלה החליטה לערוך עידכון תקנות מיסי הנדל”ן למגורים ולפקח בצורה הדוקה על ענף הבנקאות והביטוח בהונג קונג.

 סביבת הריבית נמוכה מאוד, למשקיעים יש נזילות גדולה והיער אלטרנטיבות השקעה הזניקו את שוק הנדלן בהונג קונג והפחד מצד הממשלה וקברניטיה הוא לבועת נדל”ן. מחירי הנדל”ן באי ממשיכים לעלות כאשר בחמש השנים האחרונות המחירים עלו ביותר מ100%.

 הממשלה מנסה להילחם בעליית המחירים על ידי קביעת מיסי גבוהים, בעיקר מיסי בולים (SSD) לתושבים מקומיים ומיסי בולים גבוהים לתושבים שאינם מקומיים. אך אילו לא ציננו את השוק ולחצים אינפלציונים מתחילים לצוץ לפני השטח. העליה במס משפיעה בעיקר על משקיעים זרים כאשר העליה במס יכולה להגיע עד 1.5% משווי העיסקה. כמו כן, פטורים שונים שהיו נהוגים לגבי השקעות מסכומי כסף גבוהים צומצמו בצורה דרסטית.

 המזכיר הכלכלי הוסיף ואמר שהצעדים הללו בנוסף לגידול בהתחלות בניה באי יעזרו לצנן את שוק הנדל”ן ואם גם אמצעים אילו לא יעזרו, נשתמש באמצעים נוספים.

  

משכנתאות בהונג קונג – הפיקוח על הבנקים למשכנתאות התהדק על ידי הנחיות ותקנות חדשות כאשר העיקריות הן גידול ביחס הון למינוף ופרק הזמן המקסימלי.

  חברתינו מתמחה בהקמת עסקים בהונג קונג ומציע פיתרונות למשקיעים ולחברות באי.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il