בריטניה והאי מאן חתמו על הסכם החלפת מידע פיננסי - gbo-il
News
ממשלת בריטניה דיווחה ב- 19 לפברואר 2013, כי היא מנהלת משא ומתן עם הרשויות באי השכן מאן לקראת הסכם החלפת מידע בנושאי מס באופן אוטומטי. ועל  הקמתה של תוכנית מיוחדת לגילוי חשבונות בנק באי.
האי מאן, הממוקם בים האירי בין אנגליה לאירלנד היווה בעשור האחרון מקלט מס בעיקר לתושבי אנגליה. הקרבה לאי האנגלי ומדיניות מס מקלה הפכו את האי מאן למרכז פיננסי מוביל באזור.
האי מאן עובר מהפכה בשנים האחרונות ובתחום הפיננסי. מטרתם של המאמצים שממשלת האי משקיעה בשנים האחרונות הם להפוך את האי למרכז בנקאי לגיטימי ושקוף מבחינה מיסוית. לראשונה מזה עשרות שנים, מידע בנקאי יהיה גלוי ומשותף לרשויות המס באנגליה. ההסכם מיועד לייצר שיתוף פעולה קל ומהיר ובקרה ופיקוח בכל הנוגע לתשלומי מס על ידי אזרחים אנגליים לרשויות המס האנגלי.
הערכות הם שאנגליה מפסידה מאי גביית מיסים מיליארדי פאונד כל שנה, בדומה לארה”ב.
שר האוצר של אנגליה הצהיר לאחרונה שההסכם עם האי מאן ישפר את היכולת של אנגליה לגבות מס מאזרחים שמחזיקים כסף בחשבונות אופשור.
אנגליה היא רק אחת משורה רחבה של מדינות שהחלו להילחם בהון השחור ובהעלמות מס של אזרחיה. היקף ההון שאינו מדווח ואינו מושלם מס בעולם מגיע למיליארדי דולרים.
להערכותינו נמשיך ולראות מדינות מובילות באירופה שמשדרגות את יכולת גביית המס שלהם בעיקר על ידי חתימה עם מדינות אחרות ועם מקלטי מס ידועים בעולם.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]