הונג קונג מפיקה את המיטב מהתוכנית הכלכלית של סין - gbo-il
News

הונג קונג מפיקה את המיטב מהתוכנית הכלכלית של סין מדיניותה הכלכלית של סין מושתת על פיתוח כלכלי ומבוססת על מדיניות החומש הכלכלית ה -12.

 

אחת המדינות שיכולות להפיק את המירב מתוכניות הפיתוח של סין היא הונג קונג. להונג קונג יש הזדמנויות ענק לפיתוחה כמרכז בינלאומי למימון, מסחר וספנות. ממשלת סין מעוניינת לחזק את היקף סחר החוץ שלה עם מדינות באזור ובמיוחד עם הונג קונג כאשר החזון הוא להפוך את הונג קונג לתפקד כמרכז פיננסי בינלאומי ולמוקד עסקים של סין וכמובן בסופו של דבר עם אסיה כולה.

תוכנית החומש של סין תמשש את הונג קונג כמרכז ה”אופשור” של סין וכן תשמש כמרכז ניסוי למודלים כלכליים עבור סין, בעיקר בתחום הריבית והמטבע. כיום הונג קונג משמשת כמקום המרכזי למסחר ביואן מלבד סין לכן לפי תוכנית החומש, הונג קונג תגדיל את היקף הפעילות ביואן הסיני דרך שוקי ההון והנפקות מכשירים מבוססי יואן. בנוסף, הונג קונג מקווה שבעקבות הנפקות מכשירי היואן עבור סין ועבור חברות סיניות, היא תגדיל את ההנפקות הראשוניות לציבור בבורסה המקומית לחברות בינלאומית.

הונג ממשיכה לחפש אפשרויות צמיחה חדשות כאשר היא ממתגת את שוק ההון המקומי כשוק שמוביל במסחר בסחורות, סחורות עתידיות ובבנית מוצרים פיננסים המבוססים על המסחר בסחורות. המטרה העקרית היא המשך פיתוח השירותים הפיננסים שהונג קונג מציעה והובלת יבשת אסיה בתחום זה.

 

הסכם השותפות הכלכלית עם סין

מנכ”ל המועצה המחוקקת, סי וואי ליואנג (C Y Leung ) התבטא לאחרונה ואמר שהונג קונג חייבת להתפתח מבחינה פייננסית והצביע על שוק הסחורות כמנוע צמיחה רציני.

הוא הוסיף ואמר ש” הונג קונג תמשיך תחומי צמיחה חדשים, שאחד מהם הוא שוק החוזים העתידיים על הסחורות. הונג קונג מוגדרת כשחקנית ראשית של שוק החוזים העתידיים על סחורות בישבת אסיה, בהתחשב בגודלה העצום של היבשת הביקוש לסחורות יעלה” בכל הקשור לעסקים ושירותים מקצועיים בהונג קונג, הוא ציין כי הסדר השותפות הכלכלית של הונג קונג עם סין תורם רבות לתעשייה הפיננסית ולשוק ההון המקומי.

כפי שנקבע בתכנית החומש ה -12, המדינה תמשיך גם בשיפור קשרי התעופה, קשרי הים וחיזוק נמלי הים שלה גם מהצד התיפעולי \משפטי קרי פיתוח מערכת איכפה וניהול ספנות בינלאומית, ביטוח ושירותים משפטיים רבים.

בנוסף, אחד מיעדיה של הונג קונג הוא לחתום על הסכמי סחר חופשי עם מדינות רבות וכן להצטרף לאזור הסחר החופשי של סין עם מדינות אסיה (ASEAN). לסיכום, הונג קונג משקיעה מאמצים רבים בלשמור משקיעים זרים רבים והשקעות פיננסיות וכן מחזקת את מערכת הבנקאות הפיננסיות.

 

חברתינו מתמחה בהקמת עסקים בהונג קונג, כולל חברות בהונג קונג, חשבונות בנק , שירותים משפטיים, שרותי ראיית חשבון משרד וורטואלי ועוד. צור קשר לפרטים נוספים

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il