האם לישראלים יש עדיין שמירת סודיות בשוויץ? - gbo-il
News

ישראלים רבים מחזיקים חשבונות בנק בשוויץ במגוון בנקים – בנקים פרטיים בבעלות בנקים ישראלים כדוגמאת בנק פועלים שוויץ (BHI), בנק לאומי שוויץ או דיסקונט שוויץ, בנקים זרים כדוגמאת UBSת קרדיט סוויס או ג’וליוס בר ובנקים קנטונלים שונים.

לאחרונה אנו עדים לשינוי מגמה עולמית כלי סודיות בנקאית. המהגמה התחילה עוד שבנת 2008 בראשות רשויות המס האמקיראיות ומלחמתן בבנק השוויצרי הגדול ביותר -UBS כאשר בנקים שווצרים נאלצו לחשוף את שמות הלקוחות שלהם ואת פרטי החשבון כנגד דרישות ספציפיות. לאט לאט “שבירת” הסודיות הבנקאית חילחלה למוסדות הוהפקיוח על הבנקים ברחבי העולם וכיום ישנה מגמה להפחיתאת הסודיות הבנקאית ברגע שיש חדש כל שהוא על העלמות מס או אפילו אי דיווח מס.

ישראלים נהנו במשך שנים משקט יחסי כלפי חשובונת הבנק שלהם בחו”ל, בייחוד לאור הגמה של מדינת ישראל שעיקרה הוא להטיב עם משקיעים שמחזיקים כסף בחו”ל בהטבות מס ופטורים למי שמחזיר את כספו לארץ.

בזמן האחרון אנו עדים להתפתחות בנושא הסודיות כלפי ישראלים בשוויץ. הסודיות הבנקאית השייצרית לא נפגע אבל החשש הולך ועולה עם הזמן. רשויות המס האמריקאיות פנו לבנקים השווצירם בבעלות הישראלית בדרישה לבדוק האם לקוחות אמריקאיים ביצעו דרכם הלבנות הון והעלימו מיסים. ברגע שרשויות המס האמריקאיות מתחילות לבדוק ולפשפש בקרבי הבנקים הישראלים – צריכה להידלק נורה אדומה.

בכל מקרה, הבנקים בשוויץ לא יגנו על הלקוחות שלהם אם הלקוחות חשודים או ניתן כלפי ספק דין בנוגע להלבנת הון, עברות מס וכדומה לכן אם חשבת על חשבון בנק בשוויץ, עליך לדעת שחשבו הבנק כל ללא יפתח במקרה והבנק לא יבין מהיכן בדיוק הכספים לחשבון יגיעו.

למידע נוסף אנו צרו קשר.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il