מומחי מס באנגליה מתריעים על בעיות במס הירושה האנגלי - gbo-il
News

מכון המחקר המיסויי האנגלי – צ ‘רטרד (CIOT) מתח ביקורת על המהלך האחרון של הממשלה בגישתה למס הירושה והימנעות ממס הירושה, דבר הדורש חשיבה כוללת יותר לגבי סוגיות המס של אנגליה.

“אנו מציעים אפשרות וחשיבה שונה הנוגעת למדיניות הכוללת של מס ירושה (IHT) ומה תיהיה הדרך הטובה ביותר להתמודדות עם הימנעות ממס וכיצד נתפסת חקיקה נוספת המחמירה עם הימנעות מתשלום מס.

לדברי דובר מכון המחקר, ” באקלים הכלכלי הנוכחי, היינו ממליצים להציג משטר המס ירושה המבוסס שימוש בנאמנות והעברות לנאמנות מאשר על הימנעות ותיכנונים מתוחכמים. ההמלצות של הקרן הן ברמה הטכנית בלב, במידה ותעננה.

לאחר התייעצויות רבות, בתחילת שהת 2010 הודיע משרד האוצר על חבילה של חמישה צעדים על מנת לחזק ולשפר את נושא הלבנות ההון, חשיפת דרכים להעלמות מס.

חמשת הצעדים הם:

 

  • גילוי מוקדם למצב של הימנעות והעלמת מסים על ידי ניטור חדשות ומידע מוקדם ויירוט של תכניות המציעות תכנון מס אגרסיבי אסור.
  • הגברת המידע והפיקוח על מתווכים המציעים שיטות אסורות ללקוחות וכן את היזמים של העלמות המס.
  • קנסות מוגדלים בגין אי ציות לחוק וחוסר גילוי.
  • דרישה חדשה עבור חברות נאמנות ויועצי מס לספק לרשויות מידע תקופתי על לקוחות ותהליכים.
  • תיקון ופרסום מהם “סימני ההיכר” (תיאורים של התכניות המחייבות גילוי).

 

לדברי דובר האוצר, “אנו עדיין משוכנעים שיש באנגליה הימנעות ואי גילוי נרחב ביותר במס ירושה ובעיה זו מתעוררת כל פעם שנכס מסוים מועבר לתוך נאמנות כמתנה. מתנות אילו חייבות להיות תחת פיקוח. “אם יש הימנעות מתשלום מס ירושה, היא נגרמה בעיקר בשנת 2006 על ידי הנהגת מדיניות מוטעית: כלומר, מתן מתנות בצורה של העברה לנאמנות צריכות היו להיות ממוסות בגובה מס גבוה יותר וכך לא היו סיבות הגיוניות לאנשים להעביר ולתת מתנות אך יחד עם זאת המדיניות הזאת היא הגיונית לחלוטין עבור אנשים צעירים המעוניינים להגן על כספים בגילם הצעיר. ”

“המדיניות הנוכחית של מס הירושה מפלה לטובה אנשים מבוגרים עם ילדים בוגרים הזקוקים לשרותי הנאמנות ומפלה לרעה משפחות עם ילדים טקנים על ידי הטלת תשלום מס שרירותי של 20% בהעברת המתנה לנאמנות. מסיבה זאת, עך הממשלה להתמודד עם הבעיה האמיתי והיא אי גילוי ירושות ושימוש בנאמנויות. ”

 

חברת GBO מתמחה בסיוע בפתרונות בנקאיים באנגליה הכוללים: ליווי לפתיחת חשבון בנק באנגליה, הקמת חברה באנגליה ועוד.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]