קרנות השקעה פרטיות בקפריסין (ICIS) - gbo-il
News

חברתנו מתמחה בליווי מלא להקמת קרנות השקעה פרטיות בקפריסין הן עבור פרטיים והן עבור משקיעים, חברות ומוסדיים.

בנוסף, חברתנו מתמחה בליווי להקמת חברות בקפריסין

קפריסין כבר שנים מובילה בחדשות פיננסית בשוקי ההון באירופה ובשנה האחרונה מובילה את תחום קרנות ההשקעה הפרטיות, הידועה גם בשם ICIS- International Collective Investment Schemes . קרנות אילו יכולות להיות ציבוריות אך אנו נתרכז בפאן הפרטי שלהן.

היתרונות העיקריים של קרן השקעות פרטית ICIS

מטרת קרן השקעות פרטית בקפריסין היא בראש ובראשונה לספק פלטפורמה של השקעה משותפות בקרן דרך החזקה של יחידות השתתפות. קרנות השקעה פרטיות בקפריסין יכולות להכיל עד 100 משקיעים או 100 בעלי יחידות השתתפות. הפלטפורמה של קרן השקעות מאפשרת לנהל אוסף של משקיעים בצורה מקצועית ומשותפת ובמצב בו יש רווחים לקרן, ליהנות מהטבות מס ייחודיות.

היתרונות העיקריים של ICIS פרטית הן גמישות, רגולציה, שקיפות, הקמה פשוטה, מסגרת משפטית ברורה ויעילות במיסוי.

גמישות – בהקמת קרן השקעות פרטית בקפריסין ICIS ניתן לקבוע את משך החיים של הקרן (טווח ההשקעה) בצוקה גמישה – עם או בלי הגבלה על משך החיים. ניתן גם להקים את הקרן דרך חברה קפריסאית מוגבלת, שותפות וישויות משפטיות נוספות – הכל בהתאם לצרכים ולנסיבות/מטרות להם הוקמה הקרן הפרטית.

תקנות ופיקוח – קרנות השקעה פרטיות בקפריסין מוסדרות באופן מלא על ידי הבנק המרכזי של קפריסין. על מנת להוציא אישור להקמת הקרן, הרשויות המאשרות את הקרן חייבות לאשר ולהסכים למינוי בעלי תפקידים בקרן- הדירקטורים, היזמים והמנהלים הנאמנים של הקרן. על בעלי תפקידים אילו להיות מוכשרים וישרים ועליהם לעמוד בדרישות חקיקה מסוימות. המסמכים של הקרן, קרי התזכיר והתקנון חייבים להכיל את כל את הפרטים שנקבעו על ידי החוק ולהיות מנוסח בצורה מקובלת על רשויות הפיקוח – הבנק המרכזי הקפריסאי. לאחר אישור הקרן ופעילותה, הבנק המרכזי הקפריסאי ימשיך יפקח את הקרן ופועלה.

שקיפות – הקרן חייבת בהגשת דוחות חצי שנתיים ושנתיים לגופי הפיקוח. על הדוחות הכספיים לכלול פירוט מלא על הלוואות, מאזנים, הכנסות, הוצאות, עמלות, דמי ניהול שהקרן שילמה וכדומה. הדוחות מבוקרים על ידי רואה חשבון

מהירות הקמת הקרן הפרטית – בהתקיימו הדרישות הרגולטוריות, הקרן יכולה להתגבש תוך 6 שבועות.

הטבות מס – קרן השקעות פרטית נחשבת מבחינה מיסוית כחברה קפריסאית מוגבלת מקומית ולפיכך נהנית מתשלום מס חברות נמוך במיוחד של 12.5% על הרווח הנקי השנתי שהקרן הרוויחה ברחבי העולם.

בנוסף, ישנם כמה יתרונות המס משמעותיים במיוחד עבור קרן השקעות פרטית בקפריסין ICIS:

  • הפטור ממס על רווחים ממכירת מניות ומכשירים פיננסיים אחרים
  • פטור ממס על דיבידנדים זרים שהקרן קיבלה בעקבות החזקה בניירות ערך או בחברות זרות
  • אין ניכוי של מס על הריבית או תשלום דיבידנד מקפריסין לחו”ל
  • אין מס במקור על החזרה הכנסה
  • פטור על רווחי הון ממימוש ניירות ערך
  • שימוש ברשת הרחבה של אמנות למניעת כפל מס שקפריסין חתומה עליהן. מדובר בלמעלה מ 40 מדינות ברחבי העולם שקפריסין הגיע להסכמי מניעת כפל מס ושימוש בתשתית הנ”ל מיטב מאוד עם קרנות השקעה בינלאומיות.

לסיכום, קרנות השקעה פרטית בקפריסין משמשות לצבירת כספים והשקעות קולקטיבית על ידי משקיעים בעיקר במדינות כמו רוסיה, פולין, אוקראינה והודו. וכמובן השקעה במדינות נוספות ברחבי העולם.

ניתן לשלב קרן השקעה פרטית במגוון רחב של מבני פעילות וסטרקצ’רים שונים (שימו בקרן כחברת בת או כחברה אם של חברות זרות אחרות ועוד)

הטרנד העולמי בשנה האחרונה בשימוש בקרנות השקעה פרטיות חיזק בצורה משמעותית את מעמדה של קפריסין כמרכז פיננסי מוביל באירופה וכפועל יוצא משיכת משקיעים בינלאומיים רבים לאי.

חברתמו מתמחה בסיוע וליווי להקמת קרן השקעות פרטית בקפריסין תוך ליווי מלא להקמת הפעילות העסקית.

ביטויים קשורים: הקמת חברה בחו”ל, חשבון בנק בחו”ל

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] הקמת קרנות השקעה פרטיות בקפריסין […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il