האיחוד האירופי וסין מתקרבות מבחינה עסקית - gbo-il
News

נציב המס באיחוד אירופי , Algirdas Šemeta, ינחה ויפתח כנס בינלאומי בתערוכת אקספו 2010 בשנגחאי, כאשר נושא הכנס יהיה הידוק שיתוף הפעולה המסחרי ועל הקלות הסחר בין סין לבין האיחוד האירופי.

מטרת הכנס היא לבחון דרכים לשיפור שיתוף הפעולה בין האיחוד האירופי (EU) וסין, על מנת לאפשר קלות בסחר ושיתוף פעולה טוב יותר בין הצדדים תוך מתן הגנה מירבית לעוסקים במסחר.

אבטחת שרשרת האספקה, התמודדות עם הברחות (בעיקר של סיגריות ומוצרי חשמל) והגנה על זכויות הקניין הרוחני נמצאים גבוה בסדרי העדיפות ויהיו על סדר היום. סין היא השותפה השנייה בגודלה של האיחוד האירופי, אחרי ארה”ב ומדינת המקור הגדולה ביותר של יבוא לאיחוד האירופי מאידך, האיחוד האירופי הוא היצואן הגדול ביותר מסין, לכן גם לאיחוד האירופי וגם לסין יש עניין אמיתי להבטיח שהסחר ההדי בין שתי המעצמות יהיה איתן, בטוח, מפוקח והוגן.

הכנס ימשך כ – 3 ימים, ומשתתפיו האירופים יבלו כמה ימים בסין, לדון בסוגיות מפתח הקשורות להסדרת המכס ובצעדים נגד הונאות עסקיות, בנוסף, יבקרו בנמל שנחאי לראות ממקור ראשון איך מתנהל תהליך המכס הסיני.

“סחר משגשג בין האיחוד האירופי לבין סין היא חיובי ביותר”, אמר הנציב סמטה ( Semeta). “עם זאת, החיסרון הוא עלייה חדה בסחר הלא חוקי, וזה חייב להיפסק”.

“תיאום ופיקוח של כללים ותקנות הוא חיוני כדי להגן על הצרכנים שלנו ולהבטיח מעבר חופשי של סחורות בין מדינות המסחר. זו הסיבה שאנחנו חייבים לעבוד אפילו קשה יותר על שיתוף פעולה יעיל בין האיחוד האירופי לסין, הבנוי על אמון הדדי ועל מטרות משותפות. “

הקמת חברה בחו”ל

סין מוגדרת על ידי הנציבות האירופית “האתגר החשוב ביותר של מדיניות הסחר של האיחוד האירופי.” שיתוף פעולה בין שתי רשויות המכס בשני הצדדים נחשב “מהותי” על מנת לפתח ולקדם סח” לדברי הנציב.

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] השנה. ההסכם כולל היבטים מרכזיים של הרפורמה במסגרת האיחוד האירופי לפיקוח על המערכת הפיננסית. הרפורמה נועדה להקים בסיס […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il