קשיים בפתיחת חשבון בנק בחו”ל עקב חוקי הלבנות הון - gbo-il
News

בשנה האחרונה, תהליך פתיחת חשבון בנק בחו”ל הולך ונעשה קשה. חוקים חדשים של הלבנות הון ותקנות ציות חדשות בבנקים בחו”ל מערימים קשיים רבים על אזרחים ישראים המבקשים לפתוח חשבון בחו”ל – חשבון פרטי וחשבון על שם חברה זרה.

הבנקים, בעיקר בשוויץ, אך גם בקפריסין ובהונג קונג דורישם לקבל מידע עוד לפני פתיחת החשבון הנוגע ל:

  • תחום פעילות החברה – הנבק יבקש לקבל תוכנית עסקית בסיסית הנוגעת לפעילות הצפויה של החברה, היקף פעילות צפוי, לקוחות מקכזיים,ספקים מרכזיים ועוד.
  • הבנק ידרוש לדעת מי עומד מאחורי הפעילות, זאת אומרת מי הנהנה בחברה. ברוב המקרים, הבנק דורש צילומי דרכון,מכתבי המלצה ומסמכים המאתמים את מקום תושבות של הלקוח. הבנקים מבצעים בדיקות רבות ואימותים רבים לגבי בעלי החשבון/בעלי החברה וישנם מקרים בהם הם מסרבים לפתוח ללקוח את חשבון הבנק (לדוגמא – אם בעבר הלקוח הואשם בעברות פליליות כספיות או עברות חמורות אחרות).
  • מקורות הכסף- מהם מקורות ההכנסות והכסף בחשבון, אן מדובר על חשבון על שם חברה, הבנק יכול לדרוש לראות חוזים של החברה עם לקוחות או ספקים. אם מדובר על חשבון בנק פרטי – הבנק יכול לדרוש לראות הוכחות למקור הכסף – חוזה מכירת נדל”ן,חברה וכדומה.
  • בנוסף, גם לאחר פתיחת החשבון, הבנק יכול לדרוש לראות מסמכים והוכחות בגי העברות כפסים חריגות או גדולות. ז”א שאם אתה מעביר כסף מחשבונך לצד ג’, הבנק יכול שלא לאשר את הפעולה במידה ויש חשד לפעילות אסורה. כל בנק והמדיניות שלו.

כלל חשוב – ככל שתספק לבנק יותר מידע רלבנטי, כך תהליך פתיחת החשבון יהיה מהיר יותר וקל יותר. במידה והבנק ימצא אי דיוקים בין המידע שמסרת לבין המידע שנמצא בידיו – חשבון הבנק לא יפתח.

 

חברתנו מתמחה בבנקאות הבינלאומית, בליווי מלא לפתיחת חשבונות בנק בחו”ל וסיוע בהקמת חברות בחו”ל.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il