הסכם מייסדים להקמת חברה – טיפים והמלצות - gbo-il
News

הסכם מייסדים להקמת חברה או להקמת סטאטר אפ – נקודה מהותית בכל חברה חדשה נוגעת ליחסים בין מיסדי החברה וליזמים שהקימו את החברה וחשבו על הרעיון לאחר תכנון רב והשקעה כספית.

חברתינו מתמחה בהכנת הסכמי מייסדים ושותפויות לחברות ישראליות וחברות בחו”ל.צור קשר לייעוץ וסיוע.

בנוסף, אנו מתמחים בהקמת תשתית תפעולית לסטארט אפים הכוללת הקמת החברה בחו”ל ופתיחת חשבונות בנק עסקיים לחברה. נשמח לסייע לך ולתרום מניסיוננו הגדול בתחום.

הסכם מייסדים או שותפות להקמת חברה הינו חלק בלתי נפרד מהקמת עסק בחו”ל.

אחד הנקודות הבסיסיות ביותר הוא הגדרת היחסים בין השותפים. במהלך חיי החברה, מהשלב הראשוני ביותר, היחסים בין השותפים מכתיבים את התנהלות החברה. ישנן שאלות רבות שעולות בהקמת חברה חדשה, כגון, כמה אחוזים כל אחד מקבל? מהם תחומי האחריות של כל אחד, פתרונות לכל מיני מצבים שיכולים לקרות ועוד. הדרך המומלצת היא לעשות הסכם מייסדים או הסכם שותפות.

הסכם מייסדים או הסכם שותפות לרישום חברה – הסכם בין מייסדי העסק או החברה (לכשתוקם) מגדיר את יחסי האחזקה בין השותפים וכן נושאים רבים הקשורים לניהול החברה, היישות המשפטית של החברה וענייני החברה מבחינה מקצועית. לפעמים משווים הסכם מייסדים להסכם ממון לפני חתונה ואכן יש מן הדמיון (על שניהם לא אוהבים לדבר ושניהם פותרים בזמן משבר בעיות רבות…).

על פי אילו קטגוריות נקבע את יחסי האחזקה בחברה ואת סוג המניות בחברה?

מקובל להתייחס למספר גורמים שמשפיעים את חלוקת המניות:

  • הון מושקע – היזמים מזרימים הון לחברה בתחילת הדרך. מה הסכום שכל אחד השקיע? במצב בו יש משקיעים חיצוניים לחברה, הנושא מקבל חשיבות יתרה.
  • תרומה לחברה – האם היזמים או המשקיעים הולכים לתרום מזמנם לחברה?
  • ידע – האם למשקיע מסויים יש ידע ייחודי להצלחת החברה?

אחוזי האחזקה בהון המניות בחברה יקבעו בהתאם לשקלול של נקודות אילו ונקודות נוספות. לכל קבוצת יזמים חשיבה שונה לכן אין כלל כללי אצבע מדוייקים.

הסכם מייסדים להקמת סטאר אפ – הקמת חברת סטארט אפ דומה בעיקרה להקמת חברה רגילה עם שינוי מהותי מחברה רגילה – סטארפ אפ במהותו הוא עסק שפעילותו מאופיינת בצמיחה גבוהה עם ייתכנות רבה להוספת משקיעים, גיוסי כסף, גידול מהיר בעובדים ולרוב הייזמים של הסטאראפ הם גם העובדים הראשונים בחברה לכן גיבוש הסכם מייסדים לסטאר אפ שונה במהותו מגיבוש הסכם מייסדים רגיל.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il