אירלנד ואנגליה מרככות את הכללים למיסוי חברות זרות בתחומן - gbo-il
News

תקנות חדשות באירלנד הבאות לרכך ולהטיב עם חברות חברות חוץ וחברות מקומיות בנושאי מס ודיבידנדים מגבירים את האטרקטיביות של אירנלד ומשפרים תחרותה במשיכת חברות ועסקים – משרד האוצר פרסם תקנה שמסירה את הדרישה מחברות חוץ לקבל דיבידנדים מחברות תושבות אירלנד מלספק אישורי תושבות ו\או אישור של רואה חשבון לעניין תשלום מיסים לגבי משקיעים שאינם תושבים מקומיים על מנת לקבל פטור ממס על דיבידנד במקור.

סעיף 33 בתקנות האוצר האירי Act 2010, מסיר את דרישת תשלום המס בגין דיבידנד ובמקום זאת מציג מערכת הסמכה עצמית כאשר חברה שאינה תושבת אירלנד תסתפק בהצהרה לחברה שמשלמת את הדיבידנד לתבוע את הפטור ממס על הדידיבנד.
תקנה חדשה זו מתייחסת בעיקרה לחברות שאינן תושבות. לא היה שום שינוי בדרישה לפטור עבור אנשים שאינם תושבים או קבוצות שאינם תושבים או של יחידים שאינם חברות.
ההסדרים החדשים יכנסו לתוקף החל מתחילת חודש אפריל השנה.

בנוסף, אנגליה ממשיכה בשינויים בנושאי המיסים ודיבידנדים מחברות בשליטה זרה שרשומות בממלכה.

במסמך פנימי, אנגליה מאותתת לעולם העסקי על רצונותיה למשוך ולהטיב עם חברות אופשור הפועלות בתחומה. האנגלים הבינו משכבר שרגולצייות מסובכות ומשטר מס לא אטרקטיבי עלול להבריח חברות זרות רבות מהמדינה החוצה אל מקלטי מס פופולריים יותר. אחד הכלים בהם ניתן להשתמש במשיכת חברות זרות או הישארותן של חברות זרות באנגליה הוא עניין המיסוי. אנגליה מתכננת הורדה הדרגתית לאורך תקופה מסוימת של מס החברות על מנת להישאר תחרותית ולמנוע מצב של בריחת חברות החוצה. כנראה ויהיו כמה מבחנים שיקבעו את גובה מהס בהתאם לפעילות החברה, מיקום יצירת הרווחים (באנגליה או מחוצה).

אין ספק שלאור הצהרת הכוונות, הן של אנגליה והן של אירלנד, האי הבריטי עומד לחזק בצורה משמעותית את התחרותיות העסקית וימשוך משקיעים וחברות זרות מכל העולם.

חברתנו מתמחה בליווי מלא להקמת חברות אנגליות וחברות באירלנד.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il