הונאות ועוקצים דרך אימיילים -ממה להיזהר? - gbo-il
News

עם הגידול והיקף של רשת האינטרנט, רואים גם עליה משמעותית בניסיונות של עוקצים פיננסים והונאות כספיות. חלק מההונאות מורכבות ומתוחכמות וחלקן פשוטות להפליא. פונים אלינו אנשים רבים שנופלים קורבן לניסיונות להונאות מכל מיני סוגים.

בכתבה זו נתאר בקצרה את ההונאות השכיחות ביותר שנפוצות ברשת שמבוצעות על ידי אימיילים. אם יש לך כתובת אימייל, סביר להניח שמתי שהוא היית קורבן לניסיון עוקץ. אחד הכללים המנחים בזיהוי עוקצים הוא שאם זה טוב מידי בכדי להיות אמיתי – סביר להניח שזה לא אמיתי!

הונאות אימיילים:

  • עזרה לתושב מיסכן באפריקה – אחת ההונאות הנפוצות ביותר בעולם. אלפי אנשים מכל העולם נופלים קורבן להונאה זו המכונה “העוקץ הניגרי”. קיבלת אימייל מרגש מאדם, בדרך כלל אישה מאפריקה – מחוף השנהב, מניגריה, אוגנדה וכדומה שכותבת לך בהתרגשות שהיא ירשה סכום כסף גדול מקרוב משפחה שיהיה בכיר בממישל או איש עסקים עשיר ושהיא זקוקה לעזרתך לשחרר את הכספים ובעצם היא מחפשת מתווך מחוץ לאפריקה שיעזור לה לממש את הירושה ויתחלק איתה בכסף. כל מה שאתה נדרש לעשות הוא לספק לה חשבון בנק ולהתחלק איתה בעלויות המשפטיות. היכן העוקץ? על מנת לשחרר את הכסף, יש דמי טיפול של כמה אלפי דולרים – שאותם תידרש לשלם.


  • זכיה בלוטו או בהגרלה – קבלת אימייל שמבשר לך שזכית בלוטו במיליון יורו או בסכום אגדי אחר. נשמע מדהים אבל מדובר בהונאה. ברוב המיקרים יהיה כתוב באימייל שכתובת האימייל שלך עלתה בהגרלה ומתוך מליוני כתובות אימייל – אתה זכית! לכאורה אין כאן שום בעיה ואתה לא נדרש להוציא כסף אבל לא כך המצב. בשלב הראשון תידרש להעביר פרטים אישיים לגוף שמארגן את ההגרלה. הגוף יכול להיות מוכר ורשמי כגון אירגון הלוטו בהולנד,או הלוטו של האיחוד האירופי, נמשע סביר ואמין אבל אין קשר בין אותו אירגון מוכר לבין שולח האימיילים. בשלבים מאוחרים יותר, לאחר כמה החלפת כמה אימיילים, לא תתבקש להעביר כסף והכל יראה אמיתי אבל בסופו של דבר, אחרי תכתובת אימיילים רבות, תקבל אימייל שמבקש ממך להעביר כמה אלפי יורו דמי טיפול. בשלב זה הנוכלים ילחצו עליך ויתנו לך דד ליין להעברת הכסף. אל תעשה זאת – ברגע שתעביר את הכסף – לא תשמע מהם דבר והם יעלמו לגמרי.
  • זכיה בירושה – קבלת אימייל שמח שמבשר לך שזכית בירושה גדולה מחו”ל. אומנם אתה לא זוכר שהייתה לך דודה עשירה או קרוב משפחה אמיד אבל הכסף הגדול שמובטח לך גורם לך לשכוח זאת. אותו סיפור כמו ההונאה של הלוטו. בד”כ נשלח ע”י עורך דין ולכן נראה אמין.

מומחים מעריכים שמיליוני דולרים נגנבים מאנשים תמימים בכל העולם בדרכים הפשוטות האילו. שים לב שאתה לא תיהיה הקורבן הבא בתור!


אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר


0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il