צור קשר

מלאו טופס עכשיו

כתובתינו: יגאל אלון 65 תל אביב

טלפון: 03-5104257

חדשות אחרונות

Use of Cookies

ישנם כמה סוגים של חשבונות בנק הנהוגים בבנקאות הפרטית והמסחרית בחו"ל - מהם ומה היתרונות של כל סוג?

Privacy Policy & Cookies Policy

ישנם כמה סוגים של חשבונות בנק הנהוגים בבנקאות הפרטית והמסחרית בחו"ל - מהם ומה היתרונות של כל סוג?

סיכום כנס iFX EXPO Hong Kong

ג'י בי או גאה להשתתף זו השנה השנייה ברציפות בכנס השירותים פיננסיים בהונג קונג

GBO מודיעה על השתתפותה בכנס הפורקס והפיננסים הבינלאומי בהונג קונג

חברתינו גאה להודיעה על השתתפותה בפעם השניה בכנס iFX EXPO Hong Kong 2016.

חדשות טובות עבור קפריסין

חדשות טובות עבור קפריסין - סוכנות הדירוג הבינלאומית מודי'ס החליטה לעלות את דירוג האשראי של המדינה

שתף את התוכן
Google+LinkedInTwitterFacebookEmail

סוגי חשבונות הבנק הנפוצים בבנקאות פרטית – בשוויץ, הונג קונג, סינגפור ועוד.

יש כמה סוגים של חשבונות בנק הנהוגים בבנקאות הפרטית והמסחרית בחו”ל. אך תחילה נכיר כמה מושגים מעולם הבנקאות בחו”ל:

  • בנקים פרטיים הם בנקים שמתמחים בבנקאות הפרטית ומציעים חשבונות בנק להשקעות וחיסכון. בנקים פרטיים, בכלליות, אינם מעניקים אשראי ללקוחות על בסיס שיערוך של נדל”ן, תזרים מחברה או נכסים של הלקוח אלא אך ורק כנגד כסף בחשבון לכן בנקים פרטיים נחשבים כיציבים ביותר וכמעט שלא נפגעו במשבר ההכלכלי האחרון. הםלקוחות מכל העולם מפקידים את כספם בבנקים בשוויץ במגוון אפשרויות.
  • מהי בנקאות פרטית ? ההגדרה לבנקאות פרטית היא שירותי בנקאות ברמה הגבוהה ביותר לקבוצה נבחרת של לקוחות. השירות ניתן אישית ע”י מומחי השקעות ובנקאות ותפור אישית לצרכי הלקוח. ניתן לראות בבנקאות הפרטית כדובדבן שבקצפת עולם הבנקאות וההשקעות. השירות ללקוח הוא ערך עליון.

ישנם כמה סוגים של חשבונות בנק בחו”ל

חשבון בנק פרטי – סוג החשבון הנפוץ ביותר והמקובל ביותר בבנקים בשוויץ. מדובר על חשבונות בנק פרטיים על שם הלקוחות. חשבונות אילו בדרך כלל משמשים את הלקוחות לפעילות השקעות פיננסיות, קבלה והעברה של כספים, חסכונות וירושות. ברוב המקרים ישנו מינימום של סכום כסף לפתיחת החשבון כאשר לכל בנק יש את המדיניות שלו, ברוב הבנקים סכום המינימום ינוע באזור החצי מיליון $, יש בנקים שסכום המינימום גבוה הרבה יותר.
הלקוח נהנה משירות אישי ומייעוץ השקעות או ניהול השקעות בחו”ל ברמה הגבוה ביותר, עולם ההשקעות הגלובלי פרוס בפני הלקוח וביחד עם יועצי ההשקעות מרכיבים את תיק הלקוח. תיק הלקוח יכול להיות סולידי או אגרסיבי – הכל בהתאם למאפייני הלקוח, החל מפיקדון פשוט ועד מינופים, מט”ח ומכשירים פיננסיים מתקדמים.
ברך כלל לכל בנקאי יש מספר לקוחות מצומצם, בנקאים אילו נוהגים לבקר את הלקוח בארצו מספר פעמים בשנה היכן שנוח ללקוח – בביתו, משרדו או במשרדי הבנק.

חשבון בנק על שם חברה – סוג חשבון מקובל בבנקים בשוויץ. הכוונה בחשבון בנק על שם חברה, בעיקר בחשבון שמטרתו ניהול כספי הנוסטרו או עיסקאות ולא לפעילות התיפעולית של החברה, קרי תשלום משכורות, אשראים וכדומה. ברוב המקרים החברות שפותחות את חשבון הבנק נקראות חברות “אופשור” אך יש גם חברות פעילות רגילות. ברוב המיקרים, הבנקים הפרטיים בשוויץ אינם ערוכים לטפל בחשבונות בנק מסחריים לכל דבר ועיניין אלא מעדיפים לטפל בצד ההשקעתי של החברה. יש בנקים שיכולים להוציא מכתבי אשראי וערבויות (LC) אבל זוהי אינה הפעילות שהבנק חותר אליה.
מדוע להקים חברה ולפתוח לה חשבון בנק בשוויץ? – ניתן, כאמור להקים חברת אופשור או חברה ישראלית רגילה ולפתוח לה חשבון בנק. ישנן יתרונות משמעותיים בניהול חשבון מסוג זה שנדונו בכתבה קודמת (לינק לכתבה).

חשבון בנק מיספרי – אחד מסוגי החשבונות הפופולריים ביותר בעבר. פעם, רוב חשבונות הבנק היו מסוג זה. הכוונה בחשבון מסוג זה ששם החשבון אינו נרשם על בעלי החשבון ולא קרוי על שמם בפועל אלא היה מספר רנדומלי שהבנק סיפק. במצב זה, שמו של הלקוח נשאר חסוי ולא נכתב על מסמכי הבנק או מסמכים רישמיים שהלקוח היה מקבל. בהעברות כספיות לחשבון הבנק, היה צריך לציין רק את מספר החשבון וזהו. בשנים האחרונות הבנקים בשוויץ נמנעים מפתיחת חשבונות מסחריים ושינויים בחוקי הלבנת הון בעולם בעצם ניטרלו את היתרון של האנונימיות. רוב הבנקים דורשים לציין בכל העברה של כסף לחשבון, מי הנהנה בחשבון ועל שם מי החשבון וכן חשבונות מיספריים ישר מעלים חשדות ועוברים בדיקות קפדניות לגבי הפעילות הבנקאית. אלטרנטיבה טובה לחשבונת מספריים נדונה לעיל – הקמת חברה ופתיחת חשבון בנק ע”ש החברה.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

 
Share |
 

:טלפון 03-5104257

:פקס

:סלולר

:דוא"ל [email protected]

:כתובת יגאל אלון 65 תל אביב

:הוראות הגעה לחץ כאן