הערכות כלכלנים בכירים בעולם לגבי שווקי האג”ח בארה”ב - gbo-il
News

במורגן סטנלי מצטרפים למחנה המודאגים: התשואה על אג”ח ארצות הברית ל 10 שנים תזנק ל-5.5% בשנת 2010.
אם אכן התסריט הזה יתממש, הנפגעים העיקריים יהיו מחזיקי האג”ח הגדולים, ובראשם ממשלת סין
כלכלני מורגן סטנלי פרסמו תחזית פסימית בנוגע למה שצפוי לקרות בשוק אגרות החוב האמריקני בשנה הבאה. דיוויד גרינלאו, הכלכלן הראשי של מחלקת האג”ח בחברה, מעריך שהתשואה על אג”ח ל-10 שנים תזנק בכ-40% לרמה של כ-5.5%. המשמעות: מחזיקי האג”ח צפויים לספוג במהלך השנה הבאה הפסדי הון כבדים, מכיוון שכאשר התשואה מזנקת המחירים צונחים. הסיבה עיקרית לזינוק הצפוי – הגרעון העצום של מימשל אובמה, שצפוי עוד להתרחב בקרוב עם אישורה הסופי של הרפורמה בשירותי הבריאות בארה”ב.

הזינוק בתשואה לפדיון על האג”ח הממשלתיות צפויה להעלות את הריביות על משכנתאות ל-30 שנה ל-7.5% עד 8% – הרמה הגבוהה ביותר מזה עשור. כבר בשבועות האחרונים ניכרה עליה משמעותית בתשואות, דבר שמשתקף היטב בתעודות הסל ההפוכות, אלה המבצעות “שורט” על אגרות החוב של המימשל. מחירן של אלה זינק בחודש האחרון בכ-15%. . התשואה על האיגרת ל-10 שנים זינקה החודש ב-0.65% לרמה של 3.84%.

. “כאשר מפעילים צעדים כל כך אגרסיביים בכדי למנוע מיתון חריף יהיו לכך השלכות בעתיד ואיתן המימשל יצטרך להתמודד, אמר גרינלאו. האיתותים שהשוק יספק למימשל ולפדרל ריזרב יביאו כנראה להפעלת צעדי מדיניות שונים לבלימת העליה בתשואות אבל עדיין נהיה בסביבה לא נעימה כל כך”.

עם זאת, לא כולם פסימיים כמו כלכלני מורגן סטנלי. לפי סקר שערכה סוכנות בלומברג בקרב 60 חזאים וכלכלני מאקרו בכירים בארה”ב, עולה שהתשואה בסוף 2010 צפויה לעמוד על 3.97% בלבד, כשבגולדמן זאקס מעריכים שהיא אפילו תרד לרמה של כ-3.25%. בעולם, בכל אופן, מחפשות ממשלות רבות תחליף ליתרות המט”ח שלהן ולערמות הדולרים שהן צברו בשנים האחרונות, מה שגורם לעליה חדה במחירי סחורות מסויימות, בעיקר הזהב.

מחיר אונקיית הזהב אמנם ביצע תיקון חד למטה בשבועות האחרונים אולם מרבית הערכות הן שהוא ימשיך לטפס ב-2010 מרמה נוכחית של כ-1,111 דולר ל-1,500 עד 2,000 דולר לאונקיה, בין השאר על רקע הדפסות הכספים העצומות של ממשלות בעולם המפותח כגון אלה של ארה”ב, בריטניה ויפן.

 

משרדינו, הנעזר באחד מבתי ההשקעות העצמאיים והייחודים בשוק הישראלי, מציע שרותי השקעות בארץ ובחו”ל בתחומים הבאים : ניהול תיקי השקעות בארץ ובחו”ל, יעוץ השקעות פרטי, יעוץ השקעות וניהול תיקים לחברות, שירותי פמילי אופיס – ניהול הון אישי (Family Office).

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il