הודעה חשובה לבעלי חברות BVI! - gbo-il
News

תזכורת חשובה ביותר לבעלי חברות BVI – כל חברות BVI בעלות מניות למוכ”ז (bearer shares) שהונפקו מאז ומעולם, חייבות לבצע הפקדת מניות אילו בקסטודיאן מוכר ומוסמך לא יאוחר מה -31 לדצמבר 2009. מהראשון לינואר 2010, כל המניות למוכ”ז המוחזקות על ידי אדם אחר מאשר קסטודיאן מושבתות. במהלך התקופה שבה המניות למוכ”ז מושבתות לא ניתן יהיה לבצע כל פעילות הקשורה למניות החברה כגון העברה / מכירה/חידוש וכדומה.


להלן כמה נקודות חשובות בהקשר הזה:


1. המרה של מניות למוכ”ז למניות רגילות

חלופה זו יכולה להתבצע באחת מהדרכים הבאות:

  • שירותי נאמנות – המניות למוכ”ז הקיימות יבוטלו ובמקומן ירשמו מניות רגילות על שם הנאמנים שמחזיקים עבור הנהנים (אתה…)בחברה בעצם הנאמנים מחזיקים את מניות החברה מטעם הנהנים.
  • הקמה של חברה פנמית שתחזיק את מניות חברת ה BVI. בדרך זו אנו לא נשתמש בשירותי נאמנות של בעלי מניות אלא נקים חברה פנמית חדשה תחזיק את החברת ה BVI.
  • המשך קיום החברה ושינוי מיקומה לפי חוקי פנמה. החברה יכולה להירשם מחדש בפנמה תחת החוקים הפנמיים שלא דורשים שינוי של רישום מניות כמו באיי הבתולה ואין הגבלות של מניות למוכ”ז.

בכל המקרים הללו, חובה להוציא החלטת חברה/דירקטוריון מסודרת המאשרת את ביטול מניות המוכ”ז ואת סוגיית רישום המניות החדשות.


2. הקמת נאמנות (Trust)

הנהנה בחברה יכול להחליט על הקמת נאמנות כדי להחזיק את מניות המוכ”ז של חברת ה – BVI. הקמת הנאמנות מאפשרת ליוצר הנאמנות להקים נאמנות שמשחררת את נהנה בחברה מהתחייבויות ניהוליות.
אחד היתרונות העיקריים של הקמת נאמנות הוא שלא יהיה צורך בהליך של אישור צוואה מורכב במקרה של פטירה של בעל המניות.3. הפקדת המניות למוכ”ז בקסטודיאן מוכר

בכל מקרה, הדירקטוריון של החברה חייב להעביר החלטה המאמצת את ההחלטה להשאיר את מניות למוכ”ז וכמו כן ליידע את רשם החברות ולתקן את תזכיר ותקנון החברה.אם החלטת לשמור על מניות למוכ”ז בחברת ה BVI, החברה תצטרך להגיש בקשה לרשם החברות לענייני תאגידים לפני ה-31 לדצמבר 2009 לפיה החברה החליטה להשאיר את הרישום של מניותיה כמניות למוכ”ז. המניות חייב להיות מופקדות מייד בקסטודיאן מוכר על פי הדין באיי הבתולה הבריטיים (BVI). נוכל להציע לך שירות זה.

אנו מקווים שהמידע יעזור לך לקבל החלטה מה לעשות. בכל אופן, הצוות שלנו זמין לכל שאלה וסיוע בנושא זה.


אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il