לאן מתקדם עולם הבנקאות הפרטית אחרי כל המשברים? - gbo-il
News

מאז שהתפוצצה פרשת UBS והרשויות האמריקאיות, מצאו עצמם לקוחות אמריקאים רבים בבעיה אמיתית ומוחשית היכן להחזיק ולנהל את כספם מחוץ לארה”ב. שלטונות המס האמריקאים נתנו ארכה עד ה 15 לאוקטובר 2009 לאזרחים אמריקאים להסדיר את עניין המס שלהם ולהגיע להסכם איתם.

לא רק אמריקאים נמצאים בבעיה אלא ניתן לאמור שלקוחות מכל העולם מתלבטים הכין לנהל את חשבונות האופשור והחיסכון שלהם. עד לא מזמן שוויץ היתה הכתובת ללבטים מסוג זה ואכ,ן כ-30 אחוז מההון בעולם נמצא בבנקים בשוויץ.
כיום המצב השתנה ושוויץ אימאבדת מאבדת ממעמדה ומתדמיתה בנושא של שמירת סודיות וחיסיון לקוח. בפועל, שוויץ עדיין מחזיקה בתואר של “ממלכת הסודיות הבנקאית” אבל תדמיתה נפגעה כאמור.
מי שמנצלת את המצב לטובתה היא סינגפור והונג קונג. שתי המדינות הגדילו בשנה האחרונה בצורה ניכרת את הכספים שמנוהלים בבנקים ומציעים שירותי בנקאות פרטית מתקדמים ושמירת סודיות רבה, בייחוד לאמריקאים.
לקוחות אמריקאים
לקוחות אמריקאים רבים של בנקים שוויצרים קיבלו בחודשים האחרונים בקשות (או יותר נכון הנחיות) שעליהם להוציא את כספם מהבנק ולסגור את חשבונם. בנק UBS התחיל את המגמה וכיום בנקים שוויצרים רבים אינם מוכנים לקלוט לקוחות אמריקאים בכלל. מה עושים אותם אמריקאים? איך והיכן הם מנהלים את כספם?
ישנם כמה טכניקות שלקוחות אמריקים יכולים להישתמש אך תחילה נבחין מיהו לקוח אמריקאי- כל מי שיש לו דרכון אמריקאי,גרין קארד או משלם מיסים בארה”ב, מבחינת האמריקאים הוא נחשב כחייב במס למס הכנסה האמריקאי.

מה עושים?

  • הקמת חברה וחשבון בנק בהונג קונג – לקוחות אמריקאים לא צריכים למלא דוח W8 !! אחד הפתרונות הזולים והקלים לביצוע עבור אמריקאים.
  • חשבון בנק פרטי – לקוחות אמריקאים רבים גילו את סינגפור ופתחו חשבון בנק בסינגפור בשנה האחרונה ומעבירים את כספם לבנקים לבנקאות פרטית בסינגפור. בלי יוצאה מן הכלל, כל לקוח אמריקאי חייב למלא את טופס W8 שבעצם מצהיר על החשבון לרשויות המס. ישנם בנקים בסינגפור שהלקוח ממלא את הטופס אבל הם לא מעבירים את המידע לארה”ב אלא הטופס נשאר בסניף ולא יוצא החוצה.
  • הקמת נאמנותהקמת נאמנות זה עיניין מורכב ויקר אבל יכול להיות פתרון מצויין לארמריקאים. בדרך כלל מדובר על כספים מעל 2-3 מיליון דולר. יוצר הנאמנות צריך להיות לא אמריקאי כאשר הנהנים יכולים להיות אמריקאים.
  • פתיחת פוליסת ביטוח וחברת ביטוח – טכניקה מורכבת אבל מהווה פיתרון חוקי מצויין לאמריקאים. מדובר על חשבונות של מינימום 5 מילון דולר.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il