בנקאי בכיר בקפריסין – קפריסין נכנסת לרשימות הלבנות - gbo-il
News

בעקבות ההתעניינות הרבה של ישראלים בקפריסין – בבנקאות,מסחר ונדל”ן, ערכנו שיחה קצרה עם בכיר בבנקאות הקפריסאית.

חברתנו מתמחה בליווי מלא לפתיחת חשבונות בנק בקפריסין .  חשוב להבין את התהליכים שקרו בקפריסין בשנים האחרונות.

 

 

 

דבריו מובאים כסיכום של שיחה ארוכה.

התקדמות של קפריסין בתחומי הכלכלה והמסחר – קפריסין השקיעה מאמצים רבים בשנים האחרונות בתחום התשתיות הפיננסיות,הפיקוח והרגולציה. במשך השנים האחרונות נכנסו עוד ועוד מנגנוני הגנה ובקרה לבנקים המקומיים תוך עמידה בתקני האיחוד האירופי (קפריסין חברה באיחוד האירופי החל מנת 2008). התוצאה של מהלכים אילו שקפריסין נכנסת ל “רשימות הלבנות” של מדינות רבות בעולם ורק לאחרונה נכנסה לרשימה הלבנה של איטליה ורוסיה.

מה זה אומר “רשימות לבנות”?

ברשימות הלבנות נמצאות מדינות שמקיימות פיקוח,בקרה ואכיפה של נושאים הקשורים להלבנת הון ומיסוי בינלאומי ובעצם מיישמות את תקן המס הבינלאומי. עמידה בתקני המס מאפשרת לקפריסין לחתום על אמנות מס עם מדינות רבות בקצב מהיר.

לדוגמא- באפריל 2009 חתמה קפריסין על פרוטוקול מס חדש ומשותף עם רוסיה. במשך שנים קפריסין הייתה ברשימה השחורה של רוסיה מאחר ולא שיתפה פעולה עם מוסקבה ולא העבירה מידע לרשויות הרוסיות . לאחר לחץ כבד מצד רוסיה, נחתם פרוטוקול משותף ביו שתי המדינות ובעקבות זאת רוסיה הוציאה את קפריסין מהרשימת המדינות “השחורות” שלה. אותו תהליך קרה עם איטליה בחודש יוני השנה וכיום קפריסין נמצאת ברשימה “הלבנה” של איטליה.

כיום לקפריסין יש אמנות מס יוצאות מן הכלל עם אוקראינה והודו אבל כנראה בקרוב אמנות אילו ישתנו ויתוקנו.

האם חתימה על אמנות מס פוגעות בסודיות הבנקאית בקפריסין?

אחד האלמנטים החשובים ביותר בחתימה של שתי מדינות על אמנת מס משותפת הוא נושא גילוי מידע והרמת מסך לחשבונות בנק, לכן,ניתן לאמור שהסודיות הבנקאית נפגעה ללקוחות הבנקים שמדינתם חתומה על הסכם אמנת מס עם קפריסין (נציין שלישראל וקפריסין אין אמנת מס משותפת לכן עבור ישראלים אין פגיעה בסודיות הבנקאית). חשיפת מידע בנקאי למרות הסכמים שונים אינה פשוטה. המדינה שרוצה את המידע חייבת לספק לקפריסין שמות מדוייקים, סיבות,הוכחות וכל מידע נוסף הקשור לעניין.לאחר מכן, ישנה וועדה של משרד המשפטים והבנק הבוחנת כל מיקרה לגופו. היו מעט מאוד מקרים שבו נעשתה בפועל הרמת מסך.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]