שמירת הסודיות הבנקאית בקפריסין עבור ישראלים - gbo-il
News

לקוחות רבים שואלים אותנו האם יש שמירת סודיות בנקאית בקפריסין.

אין ספק שהנושא של שמירת סודיות בנקאית עלה לכותרות בשנה האחרונה בעקבות המשבר בין הבנק השוויצרי UBS לבין שלטונות המס בארה”ב. ארה”ב, האיחוד האירופי ומדינות ה OECD פועלות במרץ לשקיפות בסודיות בנקאית ולנטרול מקלטי מס בעולם.

רבים מלקוחותינו פעילים בקפריסין דרך חברה קפריסאית ו חשבון בנק בקפריסין ולכן ואחת השאלות החשובות היא לגבי שמירת הסודיות הבנקאית והחלפת מידע עם ישראל.

ישראל אינה חתומה עם קפריסין על אמנות למניעת כפל מס ולכן באופן עקרוני אין כל החלפת מידע בין שלטונות המס הקפריסאים לבין שלטונות המס הישראלים. ישראל יכולה להוציא בקשות לקפריסין אבל ברוב vמיקרים הן לא ייענו (אם מדובר למשל בחשד להלבנת הון מקיפה,סביר להניח שקפריסין תעזור בחקירה- אין לאן לברוח במיקרים שמדינות חוקרות אדם או חברה בחשדות להלבנת הון…)

. הסודיות הבנקאית בקפריסין עם מדינות שיש לה איתן אמנות מס עדיין חזקה מאוד. כל מדינה שחתומה על קפריסין תצטרך לנמק היטב לרשויות הקפריסאיות מדוע היא מבקשת את המידע. כמובן שמדובר בבקשה ספציפית לאדם או לחברה ולא ב”פישינג” , ז”א קפריסין לא תענה לבקשות כגון רשימת הלקוחות הצרפתיים או האמריקאים אלא לשמות ספציפיים.

לאחר שהבקשה הגיע לקפריסין מצד אותה מדינה המבקשת לחשוף את הפעילות הבנקאית/מסחרית של אותו אדם,היא לא מאושרת אוטומטית אלא עוברת לוועדה מיוחדת השוקלת כל בקשה בכובד ראש. רק אם אותה וועדה השתכנעה שאכן ניתן לעשות “הרמת מסך” לפרטי הלקוח או החברה, היא תוציא אישור מיוחד לבנק לחשיפת המידע. זהו תהליך ארוך,מסורבל ויקר ולעיתים רחוקות הרשויות בקפריסין מעבירות מידע למדינות אחרות.

לסיכום, ניתן לאמור ששמירת הסודיות הבנקאית בקפריסין היא איתנה וחזקה וצריך מאמצים רבים לגלות מידע. לגבי ישראלים- שמירת הסודיות חזקה ביותר מאחר ואין כל החלפת מידע בין שתי המדינות.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il