קפריסין והאיחוד האירופי-יתרונות פוליטיים וכלכליים - gbo-il
News

קפריסין הצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2004 והפכה לחברה מן המניין.

ישנם יתרונות רבים לחברות של קפריסין באיחוד האירופי למשקיעים ולאנשי עסקים ישראלים המקימים חברות ועושים עסקים באי דרך בנקים בקפריסין. היתרונות הן פוליטיים, כלכליים, חברתיים, איכות הסביבה ועוד .

יתרונות פוליטיים

  • רמת ביטחון גבוהה- עצם החברות בשוק האירופי המשותף מהווה רמת ביטחון לגבי דמוקרטיה, כיבוד זכויות האדם, החירויות הבסיסיות ואת שלטון חוק.
  • האיחוד האירופי כגוף-על המפקח ועוזר בפתרון בעיות במחלוקת,בעיקר בנושאי הכלכלה הרגישים-מדיניות כלכלית לאומית,הסכמי סחר ואמנות מס.
  • השתתפות בהחלטות כלכליות,חברתיות ופוליטיות של האיחוד האירופי. קפריסין חברה באיחוד ולכן יש לה זכות הצבעה על שלל עיניינים המשפיעים על אירופה וכמובן על קפריסין. מדובר בעיקר בהחלטות כלכליות ובביצוע המדיניות הכלכלית של האיחוד.

יתרונות כלכליים

  • הבנקים בקפריסין- מערכת הבנקים בקפריסין נחשבת לבטוחה ביותר ויציבה (בדומה למערכת הבנקים בארץ). הבנקים בקפריסין צלחו את המשבר האחרון היטב ויצאו מחוזקים.השמרנות העסקית של הבנקים בקפריסין השתלמה.
  • יצוא\יבוא – מיקומה של קפריסין מהווה שער כניסה לפעילות באירופה. אלפי שנים קפריסין שלטה בימים והייתה מרכז סחר עולמי. גם כיום יושבים בקפריסין אלפי חברות שמתעסקות מסחר, יבוא מסין לאירופה. אמנות המס הרבות שקפריסין חתומה עליהן רק מחזקים את כוח ועוצמתה של קפריסין בתחום המסחר באירופה.
  • קפריסין אימצה את האירו ואת הכללים המוניטיריים של האיחוד האירופי ולכן במסגרת זו נשמרת רמת אינפלציה נמוכה ומדיניות ריבית מרסנת.
  • אם קפריסין תזדקק מתי שהוא בעתיד לסיוע פיננסי-האיחוד האירופי יעמוד לצידה וייסיע בכל אשר דרוש.

אמנות למניעת כפל מס קפריסין חתמה על כ 34 אמנות למניעת כפל מס,אשר יחולו על 40 מדינות. המטרה העיקרית של האמנות הללו היא למנוע מצב שחברה תשלם מיסוי מלא על רווחיה שנצברו במדינות אילו פעמיים.

עוד על מיסוי בינלאומי

על מנת להינות מאמנות למניעת כפל מס, החברה בקפריסין צריכה להיות מוגדרת כחברה מקומית ולא כחברה לא מקומית.

ישנם כמה מיבחנים להגדרות אילו, כאשר המבחן הבסיסי ביותר הוא היכן מתקבלות החלטות החברה?היכן מתבצע בפועל הניהול והשליטה? ניתן להגדיר חברה כמקומית אם בעלי התפקידים בחברה מוגדרים כתושבים בקפריסין. מדובר על בעלי המניות והדירקטורים בחברה.

לישראלים,הרוצים להינות מאמנות המס ולמיסוי הנמוך, מומלץ למנות נאמנים שיחזיקו עבורך את מניות החברה וכן למנות דיקרטורים מקומיים. בצורה זו, ניתן גם לשמור על סודיות של בעלי המניות.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

2 replies

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] אחרי ארה"ב ומדינת המקור הגדולה ביותר של יבוא לאיחוד האירופי מאידך, האיחוד האירופי הוא היצואן הגדול ביותר מסין, לכן […]

  2. […] קפריסין והאיחוד האירופי-יתרונות פוליטיים וכלכליים […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il