המידע הנדרש מבנקים בחו”ל לפני פתיחת חשבון הבנק - gbo-il
News

בבואנו לפתוח חשבון בנק בחו”ל ,נצטרך למלא מסמכים רבים ולמסור לבנק אינפורמציה רבה.

מאז שהתפוצצה פרשת UBS ורשויות המס האמריקאיות, בנקים בינלאומיים רבים הקשיחו את תנאי הקבלה של לקוחות חדשים ואפילו התחילו להגביל לקוחות קימיים בביצוע פעילויות שונות. שינוי המדיניות וההקשחה כלפי לקוחות חדשים בולטת במיוחד בבנקים השווצרים.

עד לפני כמה חודשים, בנקים שווצרים רבים פתחו בקלות יחסית חשבונות בנק ללקוחות מכל העולם-אפילו לאמריקאים. כיום המצב שונה לחלוטין – ללקוחות אמריקאים יש בעיה אמיתית לפתוח חשבון בנק בשוויץ וכיום יש בנקים מעטים המוכנים לפתוח להם חשבון, יתרה מכך,לקוחות אמריקאים וותיקים בבנקים בשוויץ קיבלו בשבועות האחרונים הודעות חד משמעיות שבהן הם נדרשים להעביר את הכסים בחשבונות שלהם ולסגור את החשבון.

במה בא לידי ביטוי הקשיחות של הבנקים בשוויץ?

אחד הטפסים הידועים בבנקים בינלאומיים (וגם בישראל) הינו טופס הכרת הלקוח או KYC- know your client .

זהו אחד הטפסים החשובים ביותר בעולם הבנקאות. הבנק רוצה להכיר היטב את הלקוח לפני פתיחת החשבון ודרך מילוי טופס זה הבנק יחליט האם לקבל את הלקוח או לדחותו. מטרות הטופס הן להכיר את הלקוח, אופיו, רמת הסיכון שהוא מוכן להשקיע, מקור הכסף, סכום כסף פוטנציאלי שיעבור לחשבון ועוד.

לקוחות חדשים צריכים להיות מוכנים לשאלות פרטניות וחודרניות על חייהם,במה הם מתעסקים כיום,השכלה, מקום מגורים, סדרת שאלות לגבי היכרותם עם שווקי ההון, רמת הידע שלהם, מכשירי השקעה שונים, רמת סיכון,טווח השקעה ועוד.

אחת השאלות החשובות ביותר היא מקור הכסף. הבנק ירצה לדעת בדיוק מה מקור הכסף ומהיכן הכסף ישלח לחשבון החדש שעתיד להיפתח. אם קבלת ירושה, עשית עסקת נדלן גדולה, קבלת בונוס גדול וכדומה, הבנק יכול לדרוש לראות חוזה חתום כהוכחה לכסף. במידה ומקור הכסף לא ברור ואין לך אפשרות להוכיח את “ניקיונו”, הבנק לא יקח סיכון בעזרה להלבנת הון ויוכל לסרב לפתוח את החשבון.

מעבר לזה, הבנק יכול ירצה לדעת האם עבדת במשרה ציבורית או האם יש לך קשר לפוליטיקה. דרך שאלות אילו הבנק מכיר טוב יותר את הלקוח. מעבר לשאלות הגלויות, בנקים בשוויץ, אנגליה,קפריסין ועוד במספר מדינות רב, יחקרו על הלקוח בעזרת מערכות מחשב מתקדמות ויחפשו כל פרט חשוד. בנקים שוויצרים יכלים לסרב לפתוח חשבון בנק גם לאנשים תמימים עם כסף לבן ומוצהר שפעם היה להם תיק פילילי במשטרה.

כל האמור לעיל מראה שכיום הבנקים בשוויץ ובשאר מדינות בנקים בעולם לא לוקחים סיכונים ומעדיפים לעשות פחות עסקים מאשר להות קשורים לפרשיות הלבנות הון ובעיות מיסוי בינלאומי.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]