יתרונות בפתיחת חשבונות בנק בחו”ל לחברות ופרטיים - gbo-il
News

במאמר זה ננסה לאפיין מהן הסיבות לפתיחת חשבון בנק בחו”ל על שם חברה.

חברות שמוקמות בתחומי שיפוט עם מיסוי נמוך ידועות גם בשם חברות אופשור. ניתן להקים חברות בחו”ל במגוון רחב של תחומי שיפוט בעולם כאשר לכל תחום שיפוט יש את המדיניות שלו כלפי חוקי הבנקאות והחברות . תחום שיפוט נפוץ הוא BVIאו חברה בקפריסין. קפריסין אינה מוגדרת כתחום שיפוט אלא כתחום שיפוט אירופאי לגיטימי לחלוטין.

חברתנו אינה עוסקת בייעוץ מס בינלאומי ואינה מעניקה ייעוץ מס כל שהוא

 

תחומי שיפוט שבהם ניתן להקים חברה

נבחן את קפריסין כמרכז עסקי מוביל בפעילות מסחרית ובנקאית באירופה.

יתרונות לפתיחת חשבון בנק בקפריסין למטרות מסחריות:

חברה אירופאית – קפריסין חברה באיחוד האירופי ולכן חברות שהונפקו והוקמו בקפריסין הן חברות אירופאיות לכל דבר ועניין. חברה אירופאית נהינת מסטטוס מצויין בקהילה העיסקית הבינלאומית ומשרה ביטחון רב על גורמים העובדים עם החברה. כחלק מהחברות באיחוד האירופאי, קפריסין נהנת ממערכת בנקים מפוקחת ויציבה ומשקיפות גבוהה.

אנטישמיות כלכלית – פעילות בינלאומית של חברה מישראל יכולה להגביל משמעותית את אפשרויות קידום ופיתוח העסק. יש כיום אנטישמיות כלכלית על חברות ישראליות וישנם מקרים מצערים שספקים/לקוחות וגורמים נוספים איתם החברה עובדת לא ירצו לעבוד עם חברה ישראלית. הקמת חברה בחול ופתיחת חשבון בנק לחברה פוטר מבחינה עסקית בלבד את הבעיה. היו מקרים שלעובדים לא הייתה שום בעיה עם חברה ישראלית אבל החברה בה הם עובדים קיבלה החלטה לא לעבוד עם חברות מישראל.

אי יכולת להעביר/לקבל כספים מהארץ ללקוחות במדינות ערב – ישנו איסור בארץ הנכלל בחוק על העברת כספים למדינות הנמצאת במצב של “אי שלום” עם ישראל. אם חברתך מספקת שירותים לחברות הנמצאות במדינות ערב, לא תוכל לקבל ולהעביר כספים.דרך מצוינת להתגבר על זה היא דרך הקמת חברה בחו”ל- בקפריסין אבל לא רק, כל חברת אופשור יכולה לפתוח חשבון בנק בקפריסין.

חסכון בעמלות ובכסף – העלות של המרת מט”ח ושליחת הכסף לגורמים בחול מאוד יקר בארץ. למה להתנהל בצורה מסורבלת? הדרך הטובה ביותר היא לפתוח חשבון בחול על שם החברה ולבצע את המרות המטבע וספיווטים מחו”ל. העמלות של שליחת כסף בקפריסין לאירופה הרבה יתר זולות משליחת הכסף מהארץ.

זמני פעילות מהירים יותר – העברת כסף בתוך אירופה מהירה יותר מהעברת כסף מישראל לאירופה. ניתן לחסוך בזמן ולפעמים הנושא קריטי בבצוע עסקאות מיידיות וקבלת אישורים מיידים עבור ביצוע התשלום.

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] חשבון בנק על שם חברה – סוג חשבון מקובל בבנקים בשוויץ. הכוונה בחשבון בנק על שם חברה, בעיקר בחשבון שמטרתו ניהול כספי הנוסטרו או עיסקאות ולא לפעילות התיפעולית של החברה, קרי תשלום משכורות, אשראים וכדומה. ברוב המקרים החברות שפותחות את חשבון הבנק נקראות חברות "אופשור" אך יש גם חברות פעילות רגילות. ברוב המיקרים, הבנקים הפרטיים בשוויץ אינם ערוכים לטפל בחשבונות בנק מסחריים לכל דבר ועיניין אלא מעדיפים לטפל בצד ההשקעתי של החברה. יש בנקים שיכולים להוציא מכתבי אשראי וערבויות (LC) אבל זוהי אינה הפעילות שהבנק חותר אליה. מדוע להקים חברה ולפתוח לה חשבון בנק בשוויץ? – ניתן, כאמור להקים חברת אופשור או חברה ישראלית רגילה ולפתוח לה חשבון בנק. ישנן יתרונות משמעותיים בניהול חשבון מסוג זה שנדונו בכתבה קודמת (לינק לכתבה). […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]