בנקאות שוויצרית- מהם הבנקים המומלצים ומהם ההבדלים ? - gbo-il
News

עידכו אחרון 5.7.2009

 

בישראל פועלים כמה עשרות בנקים ,רובם לא מוכרים ומשרתים קהל לקוחות מיגזרי. רוב הישראלים מכירים כ 5-6 בנקים בארץ וברוב המקרים, מנהלים שם את כספם.
המצב בחו”ל שונה בתכלית. ישנם מאות בנקים מסוגים שונים, המשרתים קהלים שונים.
הסיווג הראשון הוא בבעלות הבנקים בשוויץ.

אנו מבחינים בשני סוג עיקריים של בנקים בשוויץ– בנקים שוויצרים בבעלות מלאה של בנקים בארץ ובנקים שווצרים בבעלות לא ישראלית.
לכל סוג בנק יש מאפיינים שונים,יתרונות וחסרונות.

בנקים שוויצרים בבעלות ישראלית:

 • בנק לאומי שוויץ
 • בנק הפועלים שוויץ BHI
 • פיבי שוויץ (בנק הבינלאומי שוויץ)
 • דיסקונט שוויץ

בנקים אילו בדרך כלל חברות בנות לבנקים הישראלים בארץ,כאשר אילו מחזיקים בבעלות מלאה בבנק השוויצרי. לכל אותם בנקים ישראלים יש בנוסף לבנק בשוויץ,גם סניפים ברחבי העולם,באירופה, ארה”ב וחלקם באסיה. בנקים אילו מציעים בנקאות פרטית שוויצרית יחד עם הגמישות הישראלית והבנת המנטליות של הלקוח הישראלי.

הבנקים בשוויץ שאינם בבעלות ישראלית נחשבים כבנצ’מרק לעולם הבנקאות הפרטית בעולם ומציעים ללקוחות מגוון גדול של מוצרים ונתמכים על ידי מחלקות השקעות ומחקר ענקיות. לפעמים לקוחות ישראלים נתקלים בקשיים בניהול החשבון בבנקים הזרים מאחר והישראלים והשוויצרים לא מתקשרים “על אותו גל” ויש שוני גדול מאוד באופי המנטלי.

בנקים שוויצרים בהידועים הפעילים הארץ:

 • בנק UBS
 • קרדיט סוויס Credit Suisse Swiss
 • סיטי בנק City Bank
 • מריל לינץ Merrill lynch
 • דויטשה בנק Deutsche Bank
 • HSBC
 • בנק ספרא Safra Bank
 • RBS
 • UBP
 • BNO
 • בנקים נוספים

כאשר ישנם עשרות בנקים שוויצרים,קשה מאוד לבחור את הבנק הנכון והמתאים ביותר עבורך. לכל בנק ובנק יש מדיניות שונה ואופי פעילות אחר.
השוני בין הבנקים מתבטא בנקודות הבאות:
גודל הבנק – ככל שהבנק גדול יותר כך גם האמצעים של הבנק, זאת אומרת, לבנק גדול יהיה את התקציב לשלוח את היועצים הפרטיים לביקורים עם לקוחות ישראלים בארץ לעיתים תכופות יותר מבנק קטן, לדוגמא.
סכום מינימום לפתיחת חשבון בנק– ישנם בנקים שהמדיניות הרשמית שלהם זה לפתוח חשבון בנק בשוויץ לקוחות מעל 5 מילון דולר ויש בנקים שהמינימום לפתיחת חשבון הוא 500 אלף דולר. אותו לקוח יקבל יחס שונה בין הבנקים- בבנק השני אותו לקוח יהיה מתנאי VIP וסביר להניח שיכיר גם את מנכ”ל הבנק ובכירים נוספים לעומת הלקוח מהבנק הראשון שסכום של 5 מיליון דולר לא ירגש אף אחד.
אופי פעילות – ישנם בנקים שפעילות עסקית של לקוחות נמצאת בראש סדר החשיבות ואילו ישנם בנקים רבים שלא מוכנים לקבל ולפתוח חשבון בנק לחברות לפעילות מסחרית . מומלץ להכיר היטב את הבנק שאתה עומד לעבוד איתו כדי שבעתיד לא יהיו אכזבות ועזיבות. בחלק מהבנקים ניתן לפתוח חשבון חברה על שם חברת אופשור מסוג BVI לדוגמא, או חברה עם מניות למוכ”ז מסוג פנמה ובחלק מהבנקים זה לא יהיה אפשרי.
אישורי ציות קומפליאנס compliance – אמנם ישנה מדיניות ברורה ואחידה בשוויץ לגבי אישרור לקוחות והלבנת הון אבל עדיין לכל בנק ובנק יש מדיניות שונה ויתכן שבבנק א’ לא תוכל לפתוח חשבון עקב מדיניות נוקשה לגבי מקור הכסף והכרת הלקוח, אבל בבנק ב’ כן תוכל. לעיתים ישנו הבדל אפילו בין אותם סניפים בשוויץ של אותו בנק.
עלויות ועמלות– לכל בנק יש את מדיניות התימחור שלו ולפעמים פער העמלות יכול להיות גבוהה מאוד מבנק לבנק. נשאלת גם השאלה עד כמה הבנק יהיה גמיש לגבי העמלות והאם ניתן לקבל הנחות שונות.

אין הבדל בין הבנקים בכל מה שקשור לרשויות המס והלבנת ההון בארץ, דין לאומי שוויץ הינו כקרדיט סוויס. אף בנק לא חייב בדיווח לארץ ולא מוסר שום מידע על לקוחותיו לאף רשות בארץ ובעולם (אלא רק לאחר אישור של בית משפט שוויצרי).

אנו מתמחים בייעוץ לחשבונך הקיים והתאמת הבנק השוויצרי המתאים ביותר עבורך . שנים של נסיון בבנקאת השוויצרית הקנו לנו כלים,ידע וקשרים ברוב הבנקים. אנו נכין אותך היטב ונלווה אותך לכל אורך הדרך בפעילות הבנקאית שלך בחו”ל. בנוסף, אנו מתמחים בהקמה של חברות זרות בחו”ל ונוכל להקים עבורך חברה בחו”ל ולפתוח לחברה חשבון בנק בשוויץ.

 

כתבה זו נכתבה ב 07-2009 לכן יתכן ואינה עדכנית 

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

1 reply
 1. אסתר גלעדי
  אסתר גלעדי says:

  אני מעונינת לפתוח חשבון בשוייץ הנייד שלי 0525477155 או בארה”ב 9174709573

  Reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il