הודעה חשובה למחזיקי חברה קפריסאית. - gbo-il
News

קפריסין נכנסה לאיחוד האירופאי ( Eurozone ) ב -1 בינואר 2008 לאחר שעברה בהצלחה את כל החקיקה והתנאים המקדימים הנדרשים כדי לספק את דרישות האיחוד האירופי להצטרפות לגוש היורו.
כתוצאה מהמעבר לגוש היורו, השתנה המטבע המקומי ליורו. כל חברה וחברה בקפריסין שהיה להן הון מניות בפאונד קפריסאי נדרשו להמיר את הון המניות למטבע היורו. החברות נדרשו להוציא החלטת דירקטוריון מסודרת כדי לשנות את הון מניות ליורו וכן נדרשו לתקן את המזכר וכן תקנון החברה (Memorandum and Articles of Association ).

שינוי זה הינו פשוט למדי ובעלי החברות שהינם תושבים זרים לא נדרשים להגיע לקפריסין לצורך זה. המשרד שהנפיק והיה אחראי על הקמת החברה אמור היה לטפל בזה.

הודעה על השינוי חייבת להיות מוגשת לרשם החברות הקפריסאי, אשר הסכים לוותר על כל תשלום על השינוי. ההמרה ליורו הייתה חייבת להיות מוגשת לרשם החברות עד סוף שנת 2008. אם ישנה חברה בקפריסין שלא הספיקה בזמן לשנות את המסמכים והמטבע, רשם החברות הקפריסאי לא יקבל את השינוי אלא אם השינוי מלווה בצו בית משפט בקפריסין.

קפריסין היא מקום אטרקטיבי לפתיחת חשבון בנק ועסקים וההקפדה על הכללים מעידה על רמת הפיקוח הגבוהה במדינה.

מיקומו האסטרטגי של האי, התשתיות העסקיות המעולות, חברות הגוש האירופאי וכוח אדם מיומן ומשכיל הם חלק מן היתרונות שיש לקפריסין להציע. בנוסף, המס הנמוך ומיקומה האידיאלי הפכו את קפריסין לגן עדן עבור יצרנים המייבאים סחורות מהמזרח התיכון,צפון אפריקה ואסיה ומייצאים לאירופה.

מטרת המשקיעים היא למקסם את הרווחים שלהם בין השאר, על ידי חיוב מס נמוך ככל האפשר. כיום חברות בקפריסין משלמות מס של בין 0% ל12.5% תלוי בהגדרת החברה (מקומית או לא מקומית).
במלבד המס הנמוך, קפריסין חתמה עם מגוון גדול של מדינות אמנות מס תחת הנחיות האיחוד האירופי. ישנן פעילויות עסקיות אשר אידיאליות למשטר המס בקפריסין כגון: חברות החזקה, חברות פיננסים, חברות תמלוגים , קרנות השקעה, משרדי הנהלה ראשית של חברות מדרום אירופה, המזרח התיכון, מרכז ומזרח אירופה לצורך הרחבת פעילותן האירופית והקטנת המס החייב.

קפריסין כבר לא רק נתפסת כמקום קישור עסקי של מרכז ומזרח אירופה ורוסיה, אלא גם מהווה מרכז עסקי מוביל באיחוד האירופי באמצעות מערכת השירותים פיננסיים והבנקים הבינלאומיים המתקדמים שבה.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]