האם העולם מתאושש מהמיתון ? לפי ארגון ה - OECD התשובה חיובית | gbo-il
News

האם העולם יוצא מן המיתון הכבד?

הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי OECD העלה אתמול את תחזיותיו לגבי התאוששות העולם מהמיתון הכבד .

נקודות האור הן סימנים ראשונים בהתאוששות כלכלת ארה”ב וסיכוי כל שהו שאכן ארצות הברית יוצאת לאט לאט מן המיתון.

ארגון ה – OECD מונה כ-40 מדינות בעלות כלכלות מובילות ומקיף כ 80% מסך מהכלכלה העולמית ומסתמך על נתונים סטטיסטים המגיעים מן המדינות עצמן. התחזית האופטימית מתבססת בעיקר על תחזית כלכלת ארה”ב שהראתה סימנים ראשונים של יציאה מהמיתון ושיפור ביחס לשנה שעברה.השיפור בא לידי ביטוי בירידה של 2.8% בתוצר המקומי הגולמי (תמ”ג) לעומת תחזית קודמת של ירידה של 4%.

כל התחזית מראות על נסיגה שלילית בצמיחה אבל ביחס לשנה שעברה מדובר בעלייה ומכאן נובעת האופטימיות. סימני ההתאוששות נסמכים,בין השאר, על התוצאות העסקיות של הבנקים הבינלאומיים וכן בנקים מובילים במדינות מובילות דרך ובאות לידי ביטוי בשיפור המאזניים וגידול באשראי הניתן.

אבל הדרך עוד ארוכה. בשבועות האחרונים היו סימנים ושמועות שהריבית בארה”ב צפוייה לעלות בסוף השנה או בתחילת שנת 2010. עליית ריבית מאותת על יציאה ממיתון וריסון השווקים. לדעת כלכלנים רבים בארגון ובבנקי השקעות בעולם, עדיין מוקדם מידי לדבר על עליית ריבית שיכולה להאט את קצבי הצמיחה של מדינות העולם.

נשאלת השאלה האם העולם יכנס לסחרור אינפלציוני. אינפלציה גבוהה יכולה להוות בעיה אמיתית ולהדרדרות כלכלית קיצונית. בנקים בחו”ל ובנקים מרכזיים במדינות העולם חוששים מאוד מסחרור אינפלציוני ויתכן שיעלו את הריבית כדי לרסן את האינפלציה אפילו על חבון צמיחה והתאוששות כלכלית.

כמובן צריך לקחת כל תחזית כתחזית ולזכור שלפעמים שווקי המניות מתנהגים הפוך מהתחזיות ומהערכות ולראיה-העליות החדות ממרץ בשווקי העולם.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: info@gbo-il.com או באמצעות טופס יצירת קשר

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© ‫Copyright - gbo-il