נקודות חשובות בהזמנת כרטיס אשראי בחו”ל - gbo-il
News

חשבת על כרטיס אשראי בחו”ל? על מנת לקבל כרטיס אשראי בחו”ל ראשית צריך לפתוח חשבון בנק בחו”ל. ניתן להנפיק לחשבון הבנק שלך בחו”ל כרטיס אשראי לביצוע פעולות ומשיכות בארץ ובחו”ל.

ישראלים רבים מחזיקים חשבונות בנק בחו”ל מסוגים שונים-פרטיים,מספריים וחברה. בעלי החשבונות נזקקים לפעמים לכרטיס אשראי לפעילותם אבל הנפקת כרטיס אשראי בחו”ל אינה פשוטה כמו בארץ כמו בארץ.

יש בחו”ל מיגוון אדיר של כרטיסי אשראי מסוגים שונים ובדרך כלל וזה יכול להיות מאוד מבלבל להתאים את הכרטיס טוב ביותר בשבילך.

לפני שאתה מגיש בקשה לבנק, יש כמה תנאים בסיסיים שעליך לדעת כדי לקבל הבנה טובה יותר לגבי הכרטיס המתאים עבורך:

ריבית (אחוז שיעור שנתי)

הריבת היא הריבית השנתית לחייוב כרטיס האשראי שלך. כאשר אתה מבצע רכישה בתשלומים, חשוב לברר מהי הריבית המשולמת מעל ריבית הליבור.בחלק מכרטיסי האשראי יש מסלול של ריבית נמוכה לחצי שנה ואחרי זה הריבית קופצת.בחלק מהכרטיסים יש ריבית קבועה, בעוד באחרים הריבית היא משתנה לפי הריבית הנקובה על הדולר .שאל את הבנקאי שלך מהי סוג הריבית המשולמת בכרטיס האשראי על מנת לקבוע את סוג ריבית מחויב.

תקופת חסד (Grace period)

הגרייס הוא משך הזמן שאתה צריך לשלם את חשבון כרטיס האשראי לאחר הרכישה, בעצם זוהי תקופת דחיית התשלום שלך (מונח מקובל בעיסקאות נדל”ן ומשכנתא בארץ).

תשלום שנתי

כרטיס השראי מחויב בתשלום שנתי . לדוגמה, ישנם כרטיסים יוקרתיים כמו אמריקן אקספרס בלאק שעלות אחזקתם עשוילהגיע לאלפי דולרים בשנה. לכל כרטיס ולכל חברת כרטיסי אשראי כמו אמריקן אקספרס, ויזה,דיינרס וכדומה עמלות שונות. ישנן כרטיסים ללא עלויות שנתיות.

הטבות בכרטיס

ישנם הטבות מדהימות בחלק מהכרטיסים כגון כניסה ללאונג’ VIP בשדות תעופה, שירותי קונסיירג’, מיגבלת משיכה גבוהה מאוד ועוד. חשוב לברר ולקבל אתהסיפרו שמתאר את ההטבות בכרטיס. לפעמם הטבות אילו הן הגורם הראשון בבחירת סוג הכרטיס

כרטיסי חיוב

דומה לכרטיס אשראי אבל מאפשר למשוך כסף ממכשירי כספומטים ( ATM ) בחו”ל. בדרך כלל טוענים את הכרטיס בסכום כסף מראש. אם חורגים מסכום הכסף, בחלק מהכרטיסים אין אפשרות משיכת מזומנים ובחלק הריבית תיהיה גבוהה מאוד.

תקרת האשראי בכרטיס

תדאג לבקש כרטיס אשראי אשר יתאים לדרישותך, נסה לשמור על איזון ואל תחרוג אלא במקרה חרום.

יתרה העברות

ישנם חברות כרטיסי אשראי שיאפשרו לך להעביר כסף מכרטיס לכרטיס ויאפשרו לך לשלם חלק מחובותיך על הכרטיס החדש, כמו כן הן ייגבו עמלה על פעולה זאת. הסיבה נוספת להעברת יתרות בין כרטיסי היא להשיג ריבית נמוכה יותר, לפני שאתה מחליט להעביר את היתרה, צור קשר עם הבנקאי שלך ועם חברת כרטיסי האשראי ובקש להפחית את הריבית המשולמת, הם עשויים לבוא לקראתך.

חובת הגילוי ( Disclosures )

חייבת תמיד להיות כלולה בסט המסכים בקבלת כרטיס חדש. החוקים הבינלאומיים מחייבים לגלות מידע חשוב על הכרטיס, כמו אחוז שיעור הריבית השנתית, תקופת החסד (גרייס), שיטות חיובים שנתי עמלות, עמלות בגין איחור, וכו’ .תמיד כדאי לקרוא את האותית הקטנות לפני שימוש בכרטיס.

סוג מטבע לחיוב

קבע באיזה מטבע הכרטיס יחוייב- בדולר? ביורו? בפאונד?

בדוק היכן מתבצעות רוב הרכישות וחסוך בעמלות מט”ח יקרות.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קש

2 replies

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] כספים דרך האינטרנט. כרטיס אשראי -ניתן להנפיק כרטיס אשראי לחשבונך. מצויין לשימוש בבפיי-פאל PAYPAL ותשלומים שונים […]

  2. […] לצורך חתימה על מסמכים. אליך להחליט האם אתה רוצה כרטיס אשראי וגישה לחשבונך באינטרנט- מסמכים נוספים שצריך להכין […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il