בנקים בשוויץ אומרים לא ללקוחות אמריקאים - gbo-il
News

בחודשים האחרונים אנו עדים לעימות חריף המתנהל בין רשויות המס בארה”ב לבין הבנקים השוויצרים.
רשויות המס בארצות הברית מאשימים את הבנקים בשוויץ בעזרה להעלמת מס המבוצעת על ידי אזרחים אמריקאים. הבעיות התחילו עם בנק UBS, אחד משני הבנקים הגדולים בשוויץ. רשויות המס בארה”ב עצרו בכירים בבנק בארה”ב, והאשימו אותם בעבירות מס קשות שכוללות מתן פלטפורמה לאזרחים אמריקאים לבצע העלמת מס באמצעות חשבונות בנק סודיים בשוויץ. האמריקאים דרשו את רשימת האזרחים האמריקאים שהעלימו כספים בבנק השוויצרי.
פרשה זו יצרה משבר בין ממשלת שוויץ לארה”ב והשלכותיו לגבי שמירת הסודיות בשוויץ עדיין לא ברורות, אבל התגובה של הבנקים השוויצרים ברורה – מפחדים להתעסק עם לקוחות אמריקאים ועם רשויות המס האמריקאים-IRS.
מאז שהתפוצצה פרשת UBS, ישנה מדיניות ברורה ובלתי מתפשרת מצד הבנקים בשוויץ כלפי הלקוחות האמריקאים. כחלק ממדיניות זו, בנקים בשוויץ אינם מעוניינים עוד בלקוחות אמריקאים, אלא אם אותם לקוחות אמריקאים יצהירו בפני רשויות המס בארה”ב על קיום חשבון בנק בשוויץ. חלק מהבנקים בשוויץ אף החליטו כי אינם מעוניינים בלקוחות אמריקאים קיימים והורו ללקוחותיהם האמריקאים לסגור אצלם את חשבונות הבנק. חלקם אף הציבו אולטימטום של 30 יום ללקוחות לחפש לעצמם בנקים אחרים.
הבנקים השוויצרים למדו והפנימו את העובדה שעדיף לא להגיע לעימות אם רשויות המס האמריקאיות, התוצאה-מדיניות קשוחה של סילוק לקוחות אמריקאים קיימים. לקוחות אמריקאים ב- UBS ובבנקים שוויצרים נוספים מקבלים בחודשים האחרונים מכתבים מהבנק שעליהם לסגור את החשבון ולהעביר את הכסף לבנק אחר. אותם לקוחות אמריקאים נמצאים בבעיה קשה – עליהם למצוא בנק שיהיה מוכן לקבלם. זה נשמע מוזר ולא הגיוני, אבל כיום, לאזרחים אמריקאים ישנה בעיה אמיתית לפתוח חשבון בנק בחו”ל ועליהם להצהיר ולמלא את טופס ה- W9 המפורסם שבו הם מצהירים לרשויות המס בארה”ב על קיום החשבון.
על אף קנס של 780 מיליון דולר שהוטל על UBS על חלקו לסיוע העלמות המס, הודיעו רשויות המס כי ימשיכו לחקור את UBS ולבחון את כל עניין החסיון והסודיות הבנקאית שמוענקת ע”י בנקים בשוויץ.
למרות הנסיונות לפגוע בסודיות הבנקאית בשוויץ, כרגע, מלבד לקוחות אמריקאים, לא נראה שלקוחות של מדינות אחרות צריכים לדאוג. אין לשוויצרים שום אינטרס להתקפל אל מול הדרישה לכרסם בסודיות הבנקאית.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל: [email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© ‫Copyright - gbo-il