הסודיות הבנקאית השווצרית תחת מתקפה - gbo-il
News

הסודיות הבנקאית השוויצרית תחת מתקפה.

בחודשים האחרונים היינו עדים למתקפה רבתי על הסודיות הבנקאית השוויצרית. במשך עשרות שנים שוויץ הייתה מעוז הבנקאות הפרטית בעולם כאשר שמירת הסודיות היה ערך עליון המעוגן בחוקה אבל בחודשים האחרונים החומה ששוויץ הקיפה את עצמה מתחילה להיסדק.

הסדק הראשון היה כאשר בכירים בבנק השוויצרי הגדול UBS  נעצרו בארה”ב. רשויות המס ורשויות להלבנת הון עצרו לפני כמה חודשים שורה של בכירים בהאשמה של עזרה ללקוחות אמריקאים להלבין כסף וכן התחמקות מתשלום מס הכנסה ,קרי העלמת הכנסה או אי תשלום מס.

לאחר כמה חודשים של הדיינות בין הבנק לרשויות בארה”ב לממשלת שוויץ, הוחלט כי הבנק ימסור רשימה מצומצמת של שמות לקוחות לרשויות האמריקאיות. גם גופי ענק כגון האיחוד האירופי וה OECD מנסים בכל הזדמנות לבקע את החומה השוויצרית, בנתיים ללא הצלחה. בנקאים שוויצרים הגדירו את ההחלטה כ September eleven של הבנקאות השוויצרית, רעידת אדמה חזקה ונקודת מפנה היסטורית. האומנם?

עד שהחומה השוויצרית תיסדק משמעותית יקח עוד זמן רב. כל החלטה שקשורה בסודיות הבנקאית מעוגן כאמור בחוקה השוויצרית,שינוי החוקה זהו תהליך ארוך ומסובך. גם כיום נדרשים מאמצים רבים כדי לבצע הרמת מסך לחשבון בנק בשוויץ. הדבר מצריך הוכחות לבית משפט שוויצרי שבעל החשבון חשוד בעברות של הלבנת הון. אי תשלום מס או העלמת הכנסה אינם עבירות פליליות בשוויץ.

לסיכום, כרגע לפחות כלפי הלקוחות הישראלים, אנו רחוקים מאוד מחשיפת חשבונות בנק באופן גורף וממסירת מידע ללא החלטה של בית משפט שוויצרי.

 

משרדינו מתמחה בפתיחת חשבון בנק בשוויץ עבור לקוחות פרטיים וקמה של חברה זרה או חברת חוץ מסוג  אופשור OFFSHORE והינו בעל הכרות מעמיקה עם מערכת הבנקאות השוויצרית כולה.

בעזרת מערכת הקשרים שפיתחנו עם בנקים שוויצרים שונים, אנו נדאג לעזור וללוות אתכם בכל תהליך פתיחת החשבון ונסייע לכם לקבל את השירותים הבנקאיים הנחוצים לכם בעמלות הנמוכות ביותר. אנו נדאג להתאים את פרופיל הפעילות העסקית והפרטית שלכם לבנק שוויצרי שהוא המתאים ביותר עבורכם ואף נדאג לחבר אתכם עם יועצי השקעות שאנו מכירים באופן אישי ומכירים את איכות עבודתם.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת הכרות אישית ללא כל התחייבות בטלפון: 4257 03-510 ,

באמצעות דוא”ל[email protected] או באמצעות טופס יצירת קשר

2 replies
  1. tאורי
    tאורי says:

    השאלה היא מה יהיה על כל הלקוחות הישראלים בבנקים בשוויץ (ואני בינהם…)

    Reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


[/av_textblock]

[/av_one_full]

[/av_section]